Zamknij
REKLAMA

Baseny w Geotermii Grudziądz nadal zamknięte. Trwają badania wody

13:09, 21.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Zapowiadane na 21 sierpnia otwarcie basenów solankowych i sauny w Geotermii Grudziądz nie będzie możliwe. Jak informuje sanepid w Grudziądzu trwają badania wody. Próbki zostały pobrane w poniedziałek 19 sierpnia, a na ostateczne wyniki musimy poczekać do piątku 23 sierpnia. Dopiero w piątek będzie podjęta decyzja czy baseny będą otwarte.

Wyniki są pośrednie. Trwa procedura przesiewowa na podłoża potwierdzające. Prawdopodobnie nie ma wcześniej wykrytych bakterii, ale procedura musi się skończyć. Wyniki ostateczne będą  w piątek. – informuje sanepid w Grudziądzu.

Przypominamy, że baseny w Geotermii Grudziądz zostały zamknięte na początku sierpnia z powodu wykrycia bakterii Pseudomonas aeruginosa. Pałeczka ropy błękitnej (łac. Pseudomonas aeruginosa) jest to bakteria, którą najczęściej stwierdza się u pacjentów, którzy przebywali w szpitalu dłużej niż tydzień, a co za tym idzie częsty czynnik etiologiczny zakażeń szpitalnych. Pałeczka ropy błękitnej jest wszechobecna w środowisku: występuje w wodzie, glebie, przewodzie pokarmowym ludzi i zwierząt. Należy do drobnoustrojów oportunistycznych, co oznacza, że wywołuje chorobę jedynie w sprzyjających warunkach związanych z osłabieniem odporności, rzadko u zdrowych osób. Bakteria ma minimalne wymagania co do substancji odżywczych i szeroką tolerancję warunków środowiska, w jakim się znajduje, produkuje również enzymy trawiące białka, co ułatwia jej wnikanie w głąb tkanek.

Jedną z przyczyn pojawienia się tej bakterii jest nieprzestrzeganie regulaminu przez naszych klientów. Będziemy bardziej rygorystycznie wymagać, aby przed wejściem do basenów goście byli umyci pod prysznicem, przechodzili przez strefę antybakteryjną, miały czyste klapki, spięte włosy, nie miały ran na skórze, otarć, opatrunków. Oprócz tego zostały wymienione wszystkie filtry na nowe oraz zdemontowaliśmy część starej infrastruktury. Podjęliśmy wszystkie możliwe środki, aby temat bakterii się nie powtórzył – mówi prezes zarządu Piotr Jerzewski.

Geotermia Grudziądz to jedna z miejskich spółek, która zawsze była deficytowa. Jak informuje prezes Jerzewski do czerwca bilans spółki był dodatni. Dopiero okres letni pogorszył te wyniki, ale jest to normalne, że w okresie tym są mniejsze przychody. Jest to okres urlopowy i ludzie wolą spędzać czas na świeżym powietrzu nad jeziorem, czy nad morzem. Zdaniem prezesa od września poziom przychodów wróci do normy i mimo zaplanowanego na koniec roku ujemnego wyniku finansowego, prawdopodobnie spółka wyjdzie na plus.

Wprowadziliśmy sprzedaż naszych gadżetów, które się dobrze sprzedają, szczególnie dla klientów zewnętrznych. Sprzedajemy naszą solankę do celów leczniczych w domu, czyli inhalacji i kąpieli. Jest to nowy produkt, który dobrze się sprzedaje. Jesteśmy w trakcie uruchamiania sklepu internetowego z tymi produktami. Wkrótce również uruchomimy nową stronę internetową z możliwością rezerwacji terminów zabiegów przez internet. W ostatnim czasie zakupiliśmy również sporo drobnego sprzętu do działu fitness, czyli gryfy, uchwyty, itp. Jest to sprzęt, który się już zużył. Obecnie testujemy nowoczesny sprzęt fitnesowo-rehabilitacyjny. Napędem tych urządzeń jest woda, co zabezpiecza stawy przed urazami. Jest to bardzo bezpieczny sprzęt.  Planujemy wkrótce zakup tych urządzeń. Jest to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych za 6 maszyn. Ostatnio zakupiliśmy urządzenie, które nazywa się "fala uderzeniowa". Jest to sprzęt do leczenia urazów kostno-stawowych, takich jak łokieć tenisisty, ostroga piętowa. Wkrótce też planujemy zagospodarować teren zewnętrzny. Zostanie uruchomiony parking kamperowy z zapleczem sanitarnym, parking dla samochodów osobowych i przystanek autobusowy - mówi prezes zarządu Piotr Jerzewski

Wkrótce wrócimy do tematu i poinformujemy o wynikach badać, jakie przeprowadził sanepid.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

1 0

Z pewnością kondycję finansową solanek poprawi też pokaźny zakup karnetów dla pracowników OPEC. 14:59, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone