Zamknij
REKLAMA

Powołano komisję konkursową do wyłonienia nowego dyrektora szpitala

17:31, 18.09.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj 18 września odbyła się XVI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Grudziądza. Przedmiotem posiedzenia było powołanie komisji konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego.

Decyzją Rady Miejskiej powołano komisję konkursową. Przewodniczącym komisji jest Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. W jej skład wejdzie także Tomasz Szczechowski Skarbnik Miasta, dr n. med. Paweł Szymański Przewodniczący Rady Ordynatorów grudziądzkiego szpitala, Róża Lewandowska przedstawiciel Klubu Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz, Tomasz Smolarek przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej. Przedstawicielem Rady Społecznej Szpitala będzie Paulina Piotrowicz z referatu Nadzoru nad Szpitalem.

Intencją prezydenta był udział przedstawiciela wojewody w pracach komisji. Andrzej Guzowski był jednak nieobecny na wczorajszym posiedzeniu.

Przedstawiciele Klubu Prawa i Sprawiedliwości nie zgłosili swojego kandydata do komisji konkursowej, dlatego podjęto decyzję o powołaniu jej w składzie sześcioosobowym.

Z dwudziestu dwóch radnych obecnych na sesji piętnastu zagłosowało za zaproponowanym składem komisji konkursowej. Siedmiu było przeciw.

Jak deklaruje Maciej Glamowski, "liczymy na współpracę z doświadczonym menagerem, który potrafi zarządzać jednostką służby zdrowia. Zna specyfikę świadczenia usług medycznych oraz reguły ich finansowania. Jestem otwarty na to, aby wspólnie ponad podziałami politycznymi walczyć o nasz szpital."

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

zbigzbig

5 0

Skład komisji "ponad podziałami" - ha ha ha 17:58, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lepsza perspektywaLepsza perspektywa

0 0

Na dole są podziały. Z góry ich nie widać. Łatwiej "pracować" widząc niewidoczną niezgodność zlewającą się w jedną całość i myśląc, że podziałów nie ma. Złudne to jakieś takie... 18:14, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

2 0

Proponuję powołać komisję konkursową, aby wyłonić nowego trenera Reprezentacji Polski w piłce nożnej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22:29, 18.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cibulkova.plcibulkova.pl

2 0

Och, ach, pod jakże ogromnym jestem wrażeniem! "Przewodniczącym komisji jest Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. W jej skład wejdzie także Tomasz Szczechowski Skarbnik Miasta, ... , Róża Lewandowska, Tomasz Smolarek ... Przedstawicielem Rady Społecznej Szpitala będzie Paulina Piotrowicz z referatu Nadzoru nad Szpitalem." Same tuzy grudziądzkiej mądrości, inteligencji, POlotu, na czele z przewodniczącym. Himalaje wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania w służbie zdrowia, ekonomii, marketingu i co tam jeszcze potrzeba do takiej funkcji (poza rodowodem POKOmucha). Wystarczy popatrzeć, swoje walory i atuty mają wypisane na twarzach - tomasz smolarek, róża lewandowska..., sam kwiat. Brakuje jeszcze napolskiego, kopkowskiego i paru innych zacnych specjalistów.
PS. Może przydałoby się, Panie redaktorze, wspomnieć coś o regulaminie działania tej zacnej komisji, bo takowy przecież musi być, chyba że tym regulaminem jest miłościwie nad nią panujący m. glamowski?! A tak na serio, to proszę tam zaglądnąć i przytoczyć, jakie wynagrodzenie należy się członkom komisji, bo przecież się należy. 10:42, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA