Zamknij
REKLAMA

Zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem

12:52, 09.10.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, ponieważ próbował uciec z miejsca zdarzenia przed ścigającym go radiowozem.

Do zdarzenia doszło we wtorek (08.10.2019) ok. godz. 1:00 w nocy. Dyżurnego grudziądzkiej policji zaalarmowały postronne osoby, która zaobserwowały jak na jedno z osiedli wjeżdża pojazd marki Renault Laguna. Świadkowie zdarzenia zwrócili szczególną uwagę na w/w samochód, ponieważ… nie miał on tłumika i był bardzo głośny. Z relacji osób wynika, że z pojazdu wysiadł mężczyzna, który wkrętarką usiłował przewiercić bak paliwa, a następnie do podstawionego wiaderka przelać benzynę.

Natychmiast o powyższym został powiadomiony oficer dyżurny grudziądzkiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol. Policjanci bez trudu namierzyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Nie reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez ścigający go patrol. Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej, ponieważ… mężczyzna wjechał w dziurę i przebił dwie przednie opony. Wówczas samochód zatrzymał się, a z środka wybiegły trzy osoby. Po krótkich poszukiwaniach policjanci złapali kierowcę, którym okazał się 34-letni grudziądzanin.

Funkcjonariusze ustali, że z 34-latkiem samochodem jechały jego konkubina i jej córka, które został przesłuchane w charakterze świadków. Mężczyzna z kolei usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kradzieży z włamaniem. Za powyższy czyn odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Policjanci po przesłuchaniu 34-latka… odwieźli go do Zakładu Karnego, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świeciu. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AntekAntek

0 0

ZŁodziej imbecyl ? 16:45, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz