Zamknij
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 20 doczekała się remontu sali gimnastycznej

13:39, 13.02.2020 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Od ponad trzydziestu lat Szkoła Podstawowa nr 20 czekała na remont sali gimnastycznej. Uczniowie i nauczyciele doczekali się wymarzonej inwestycji. Dzisiaj Prezydent Maciej Glamowski wraz z dyrekcją i nauczycielami wychowania fizycznego uroczyście oddali do użytku nową salę.

W starej sali ruszały się deski i momentami bywało niebezpiecznie. Trudno się biegało i odbijało piłkę. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Podłoga jest prosta, można bez problemu ćwiczyć – mówiła Martyna, jedna z uczennic SP 20.

Prezydent zapewniał, że remont tego boiska jest jednym z elementów inwestowania w grudziądzkie szkolnictwo.

Ten remont  był bardzo potrzebny i widać to po uśmiechach na twarzach dzieci. To dla nas bardzo duża radość i ogromna satysfakcja, że udało się sprawnie tą inwestycję przeprowadzić. Mam zamiar dalej inwestować w grudziądzkie szkoły, ponieważ wiele placówek nie było remontowanych od lat. Będę robił wszystko, aby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę boiska w Szkole Podstawowej nr 17 – mówił Prezydent Maciej Glamowski.

Inwestycją w Szkole Podstawowej nr 20 na Rządzu objęta została jedna z trzech sal gimnastycznych, na której ćwiczą uczniowie klas 4-8. W ramach zadania wykonane zostało oświetlenie i parkiet a także zadaszenie nad całą salą gimnastyczną.

Różnica jest diametralna, inwestycja się powiodła, nie napotkaliśmy żadnych większych problemów – mówił dyrektor szkoły Marek Bergmann.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wyremontowane zostało boisko w Szkole Podstawowej nr 3, zaplecze sanitarne w Szkole Podstawowej nr 16, czy boisko w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Ponadto trwa duża rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Owczarkach.

Łączny koszt inwestycji w Szkole Podstawowej nr 20 wyniósł ponad 465 tys. zł i w całości został sfinansowany z budżetu miasta. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone