Zamknij
REKLAMA

Posiedzenie Grudziądzkiej Rady Seniorów

14:07, 23.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek członkowie Grudziądzkiej Rady Seniorów I kadencji spotkali się po raz ostatni. Tym samym oficjalnie swoją działalność rozpoczęli seniorzy kolejnej kadencji. W czasie spotkania wybrano trzyosobowy zarząd.

23 lipca odbyło się ostatnie posiedzenie I kadencji Grudziądzkiej Rady Seniorów, która aktywnie angażowała się w życie starszych grudziądzan. Przez 4 lata powstały projekty, które do dzisiaj cieszą się popularnością. Są to m.in. program „Aktywny senior” czy „Biblioteka dla seniora”.

Wiceprezydent Szymon Gurbin pożegnał i podziękował członkom I kadencji za zaangażowanie w życie samorządu oraz za pracę na rzecz grudziądzkich seniorów i naszego miasta.

– Dziękuję państwu za ogromną pracę w czasie całej kadencji. Państwo są najlepszym dowodem na to, że wiek nie determinuje aktywności. Państwo są żywym dowodem na to, że za wiekiem idzie ogromne doświadczenie i wiedza, a to wszystko przekłada się na dalszą aktywność. Jak sądzę państwa motywem działania jest świadomość odpowiedzialności za to, że miasto to jest twór, który jest nam dany w depozyt i pokolenie pokoleniu to miasto dalej przekazuje. Chciałbym wszystkim podziękować za to, że państwa pasja życia przekłada się na to, że grudziądzkim seniorom żyje się w tym mieście lepiej – mówił wiceprezydent Grudziądza.

Natomiast Grudziądzką Radę Seniorów II kadencji tworzy 15 osób. Trzynaście z nich to przedstawiciele środowisk senioralnych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych. Jedna osoba to przedstawiciel wskazany przez Radę Miejską spośród Rady Miejskiej, a kolejna osoba wskazywana jest przez prezydenta Grudziądza. Grupa ta będzie działać w celu poprawy jakości życia oraz pobudzania aktywności obywatelskiej seniorów mieszkających na terenie naszego miasta. Rada funkcjonuje pod opieką Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

– Liczymy, że współpraca będzie się dobrze układać i państwo również będą zadowoleni z tej współpracy. Wszyscy mamy wspólny cel, czyli dobro naszych grudziądzkich seniorów – mówiła dyrektor wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Podczas pierwszego posiedzenia wybrany został trzyosobowy zarząd. Przewodniczącą Grudziądzkiej Rady Seniorów została Lidia Chemielewska, wiceprzewodniczącym Wiesław Poliński, a sekretarzem Stanisława Grzebińska. Kolejne spotkanie rady zaplanowano na miesiąc wrzesień.

Przypominamy, że członkami Grudziądzkiej Rady Seniorów II kadencji są: Helena Bagniewska, Wiesław Poliński, Danuta Bober, Lidia Chmielewska, Stanisława Grzebińska, Bogdan Guzowski, Roman Malinowski, Grzegorz Miedzianowski, Piotr Mrozek, Jerzy Palikowski, Zdzisław Pankowski, Piotr Szulc, Danuta Szymańska-Pless, Cecylia Zimna oraz Barbara Życka.

W spotkaniach udział wzięli wiceprezydent Szymon Gurbin, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Małgorzata Gackowska. (UM)

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MajkiMajki

4 0

Buldog Szymson znów przytył, kaszanka w teatralnej promocji, rudy pasztet dogadza klientowi. 20:56, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

3 0

Albo rada miejska albo rada seniora 🙄 05:29, 24.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

2 1

A gdzie maski, a że młodzież nie nosi to najbardziej burzą się staruchy, może Niewiadomska to wyjaśni??? 17:49, 25.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntywicekAntywicek

2 1

Gurbin może być jedynie orędownikiem klubu seniorów. Do innych funkcji - skandaliczna kompromitacja.
Nawet w tym gronie wygląda najmniej inteligentnie z grona obecnych. 19:50, 25.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA