Zamknij
REKLAMA

OPEC Grudziądz. Uwaga na zieloną wodę w systemie ciepłowniczym

09:16, 16.10.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek (19 października 2020 roku) do wody krążącej w grudziądzkim systemie ciepłowniczym zostanie dodany barwnik, tzw. płyn CHEMPUR 2-5, który barwi wodę na kolor zielony. Jest to barwnik spożywczy, posiadający atest higieniczny, jest on w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji, jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że można kąpać się w takiej wodzie, jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania. Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie ewentualnych nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła.

W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji odbiorczej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach.

W przypadku pojawienia się zielonego zabarwienia wody należy niezwłocznie skontaktować się z Pogotowiem Cieplnym pod numerem 993 (połączenie bezpłatne) lub z dyspozytorem pod numerem telefonu 56 45 06 201, tel. kom. 506 007 978 lub e-mail: [email protected]

Przedostanie się zielonego zabarwienia wody do urządzeń sanitarnych w naszych mieszkaniach, może świadczyć o nieszczelnym systemie ciepłowniczym oraz niekontrolowanych ubytkach wody sieciowej.

Zgodę na barwienie wody wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu (decyzja z dnia 9 października 2020 roku). Użyty do tego celu preparat CHEMPUR 2-5 jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu.

Od soboty 17 października 2020 r. działalność Basenu Nadwiślańskiego zostaje zawieszona (do odwołania) w związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa dotyczących Covid-19.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA