Zamknij
REKLAMA

Zakończenie inwestycji na ul. Kruszelnickiego w Grudziądzu

10:40, 20.11.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jarosław Murgała oraz przedstawiciel firmy STRABAG Bogusz Czupryński poinformowali o zakończeniu inwestycji przebudowy ul. Kruszelnickiego w Grudziadzu. Ulica zyskała nową nawierzchnię oraz dwupasmowy mostek przez kanał Trynka.

Oddajemy kolejną inwestycję drogową – ul. Kruszelnickiego wraz z nowym mostkiem. To inwestycja realizowana w ramach projektu tzw. „niskiej emisji”. Planujemy tutaj przebieg jednej z linii autobusowych. To była długo wyczekiwana inwestycja. Wszyscy doskonale pamiętamy w jakim stanie był poprzedni mostek. Ta modernizacja niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców pobliskiego osiedla. To kolejna ważna inwestycja, którą oddajemy mieszkańcom – mówił Prezydent Maciej Glamowski.

W dalszej części swojej wypowiedzi Prezydent podkreślał, że miasto stara się o kolejne środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na modernizację ulic, m.in. w Mniszku.

W ramach inwestycji przebudowano ulicę Kruszelnickiego oraz fragment ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Piłsudskiego. Ulica zyskała nową zatokę autobusową i ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowe LED oświetlenie. Przebudowano zjazdy oraz odwodnienie drogi. Ponadto rozebrany został wcześniej funkcjonujący w tym miejscu mostek z konstrukcji stalowej. Zastąpiono go dwupasmowym betonowym mostem z chodnikiem i ścieżką rowerową.

Przeprawa przez każdy ciek wodny jest dużym utrudnieniem, mieliśmy sporo głosów, że prace były uciążliwe dla mieszkańców. Inwestycja została ukończona w terminie. Teraz można cieszyć się nową ulicą – mówił Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich.

Projektowana konstrukcja oraz parametry jezdni i mostku przez kanał Trynka dostosowane zostały do obsługi niskoemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym. Projektowany mostek umożliwi bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu kołowego w ciągu ulicy Kruszelnickiego oraz Dąbrowskiego. Możliwy będzie również przejazd pojazdów ratunkowych Straży Pożarnej jako alternatywa dla ulicy Karabinierów, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Nowe Tarpno.

Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Wartość inwestycji wyniosła około 4,9 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 -2020. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Mścibor UrokliwyMścibor Urokliwy

1 0

Jak tam pięknie 16:14, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gość Gość

0 0

A wstęgi przecięcia nie było 🤣? 21:17, 20.11.2020


SobotaSobota

0 0

Zenek ma super nową piosenkę ,, Nie wolno zabić tej miłości " warto posłuchać 15:57, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%