Zamknij
REKLAMA

Grudziądz dołączył do programu "Wspieraj Seniora"

14:11, 23.11.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”, który jest skierowany do seniorów powyżej 70 życia, a także w szczególnych przypadkach osobom poniżej 70 roku życia, którzy decydują się na pozostanie w domu w związku z występującym zagrożeniem zakażeniem Covid-19.

Pomoc będzie polegała na zrobieniu zakupów artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, środków higieny osobistej itp. Koszty zakupów pokrywa senior. 

Osoba wspierająca seniora może również wykonać (nieodpłatnie) inne czynności związane z codziennym funkcjonowaniem, np. załatwić sprawy urzędowe (jeżeli zakres tych usług nie wymaga upoważnienia od seniora lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzić psa, itp.

Usługa wsparcia może być świadczona maksymalnie jeden raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania programu, którego realizację przewiduje się do  końca 2020 roku.

Z programu mogą korzystać osoby, które nie otrzymują wsparcia w ramach usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych.

Aby skorzystać z programu należy skontaktować się telefonicznie z ogólnopolską infolinią uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w dni robocze w godzinach 7.30-15.30 pod nr tel.56 69 68 765 lub 764. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz