Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Policja podsumowała tegoroczny długi majowy weekend

10:53, 04.05.2021 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny długi majowy weekend dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała grudziądzka Policja. Głównym celem była pomoc kierującym w bezpiecznej jeździe, poprzez nadzorowanie głównych ciągów komunikacyjnych powiatu.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Każdego dnia na drogach naszego regionu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkunastu policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim zwracali uwagę na kierowców, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego, a w szczególności przekraczali dozwoloną prędkość, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Na wyrozumiałość nie mogli liczyć kierujący na tzw. „podwójnym gazie”. Sama obecność funkcjonariuszy wpływała na użytkowników dróg dyscyplinująco. Kierowcy w mniejszym stopniu podejmowali ryzykowne manewry na drodze. Nie bez znaczenia była także pogoda, która zniechęcała do rozwijania dużych prędkości, kierowcy jeździli zdecydowanie ostrożniej niż podczas pięknej i słonecznej aury. Krótko mówiąc, miniona Majówka była zdecydowanie bezpieczniejsza niż ta ubiegłych latach.

Podczas długiego majowego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. Doszło do 70 kolizji oraz zatrzymano 2 kierujących będących w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych i od decyzji, które podejmujemy.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%