Zamknij
REKLAMA

Medal dla stuletniej mieszkanki Grudziądza

21:59, 29.07.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

To skromna i bardzo pogoda osoba, którą cechuje duża ciekawość świata - Urszula Kowalska, pensjonariusza Domu Seniora "Ułan" w Grudziądzu dołączyła do grona najstarszych mieszkańców regionu uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wizytę stulatce złożył dziś (29 lipca) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urszula Kowalska urodziła się 23 lipca 1921 roku w Klonowie (powiat tucholski). Pochodzi z ziemiańskiej rodziny, która zajmowała się dzierżawieniem ziemi, handlem i usługami pocztowymi. Po ukończeniu miejscowej szkoły podstawowej kontynuowała naukę w Koronowie (powiat bydgoski) i Bydgoszczy. Okres niemieckiej okupacji w czasie drugiej wojny światowej spędziła razem z rodziną. Po wojnie wyszła za maż i przeprowadziła się do leśniczówki w Piłce (województwo wielkopolskiego), gdzie wychowała czworo dzieci. W 1978 roku, po śmierci męża, powróciła w rodzinne strony i zamieszkała w Świeciu. Ma dziewięcioro wnucząt i jedenaścioro prawnucząt. Od kilku miesięcy jest pensjonariuszką Domu Seniora w Grudziądzu.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: [email protected]. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

Rówieśnicy Niepodległej w liczbach:

  • Pani Urszula jest 196 osobą uhonorowaną medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis
  • Akcję prowadzimy od 2018 roku
  • Rówieśnicy Niepodległej urodzili się w latach 1911-1921
  • Najstarszą uhonorowaną seniorką jest pani Elżbieta Rogala, która 3 listopada 2021 roku ukończy 110 lat.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%