Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Policja zabezpieczyła 30kg tytoniu bez akcyzy

11:24, 25.11.2021 | policja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądzcy policjanci zabezpieczyli ponad 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mieszkańcowi Grudziądza, do którego należał nielegalny towar grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Wczoraj (24.11.21) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli do kontroli 41-letniego kierującego osobowym peugeotem. Podczas prowadzonych czynności w pojeździe ujawnili tytoń bez poskich znaków akcyzy.  W sumie ujawniono i zabezpieczono ponad 30 kilogramów wytworzonego tytoniu. Całość była przygotowana już do sprzedaży. Wartość zabezpieczonego towaru oraz straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT oszacowane zostały na kwotę blisko 34 tysięcy złotych. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji. Tam dalsze czynności wykonywali już śledczy zajmujący się przestępstwami gospodarczymi.

Tego samego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ponadto oskarżyciel zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem oraz nałożył na niego poręczenie majątkowe. Za popełnienie tego przestępstwa 41-letniemu grudziądzaninowi grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

(policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

akcyzaakcyza

1 0

Ja bym mu darowała. 20:07, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EsrEsr

2 0

Ten to jest napalony😁 11:27, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%