Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Instalacja dekoracji świątecznych. Zmiany w organizacji ruchu w centrum

11:24, 30.11.2021 | Urząd Miejski w Grudziądzu
Skomentuj
REKLAMA

Miasto – ze względu na instalowane ozdoby bożonarodzeniowe – nabiera świątecznego charakteru. W związku z rozpoczynającym się wkrótce Jarmarkiem św. Mikołaja będą też zmiany w organizacji ruchu.

Trwają prace związane z dekorowaniem miasta na zbliżający się czas świąteczny. Na płycie Rynku stanęła choinka, w kolejnych dniach instalowane będą stoiska handlowe. Sukcesywnie instalowane są również różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Odpalenie świątecznych iluminacji planowane jest na piątek, 3 grudnia, na godzinę 16.00.

Z kolei w związku z organizacją Jarmarku św. Mikołaja zmiany w organizacji ruchu zajdą w obrębie Rynku. Z ruchu pojazdów wyłączona zostanie możliwość przejazdu przez Rynek w kierunku ulicy Pańskiej, a ruch przekierowany zostanie w ulicę Kościelną, Tkacką oraz Starą w kierunku Rybnego Rynku.

Dziś, 30 listopada, zmianie uległa także stała organizacja ruchu w obrębie ścisłej Starówki. Przywrócony został ruch na ulicy Starorynkowej, zlikwidowana zostaje możliwość wjazdu pojazdów w ulicę Mickiewicza z kierunku ulicy Małogroblowej.

Przypominamy, że 3 grudnia, uruchomiona zostanie ponownie zastępcza linia tramwajowa nr 1, która kursować będzie z Dworca Kolejowego do pętli w Tarpnie. Drobne opóźnienie podyktowane jest kwestią bezpieczeństwa oraz koniecznością przeprowadzenia dokładnych analiz i jazd testowych. Te trwać będą przez kolejne dwa dni i jeśli wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone, 3 grudnia tramwaje wrócą na trasę.

(Urząd Miejski w Grudziądzu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AlaAla

3 0

Ta choinka jest równie paskudna jak te obrzydliwe paskudne ordynarne schody.Totalna masakra.Łatwo wydawać jie swoje pieniądze.Może jednak prezydent kupiłby sobie okulary skoro tego ochydztwa nie widzi 22:33, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzujnyCzujny

1 2

Choinka kupiona za Maliniaka, czyli Prezydenta Sikory. A wydać na nową choinkę kilkadziesiąt tys. zł bo jednej czy może dziesięciorga osobom się nie podoba? Nooo, to byłaby oszczędność!!! 10:41, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KimKim

1 0

Pokażcie mi co Glamowski za swojej kadencji stworzył od początku do końca nie oczekuję projektów ,wizualizacji ,wizji(wszystko w czasie przyszłym) i podpinanie się pod stare nie przygotowane przez niego inwestycje.Chyba ,że zostawi po sobie pomniki w postaci nowoczesnych inwestycji a nie skupowania zabytków lecz w to nie wierzę. 22:43, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%