Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Asia Malinowska otrzymała odznakę „Iuvenis Forti”

16:39, 12.01.2022 | Komenda Miejska PSP w Grudziądzu
Skomentuj Komenda Miejska PSP w Grudziądzu
REKLAMA

Dziś 12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Fortecznej w Grudziądzu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W klasie II, Komendant Miejski PSP w Grudziądzu, st. bryg. Robert Gutowski, wręczył jednej z uczennic – Asi Malinowskiej - odznakę „Iuvenis Forti”.

Wyróżnienie to przyznaje Komendant Główny PSP młodym ludziom, którzy swoją wzorową – godną do naśladowania postawą przyczynili się do uratowania życia i zdrowia innych osób. Takim działaniem 8-latka wykazała się wieczorem 13 grudnia 2021, kiedy jako pierwsza dostrzegła oznaki pożaru mieszkania w jednej z kamienic na ul. Fortecznej. Dzięki temu jej wujek – Kamil Malinowski – poinformował mieszkańców obiektu o zagrożeniu i pomagał w ewakuacji. Działania te sprawiły, że ten groźnie wyglądający pożar oprócz wysokich strat materialnych nie wyrządził krzywdy mieszkańcom kamienicy.

Dzisiejsza skromna uroczystość  przebiegła w obecności dumnej mamy Asi – pani Elżbiety, oraz wychowawczyni dziewczynki i dyrektora szkoły. Jest to pierwsze tego typu odznaczenie w naszym regionie. Żywimy nadzieję, że będą kolejne.

Asi serdecznie dziękujemy za godną naśladowania postawę, a rodzinie i nauczycielom skromnej bohaterki gratulujemy wzorowego wychowania.

[ZT]79668[/ZT]

 

(Komenda Miejska PSP w Grudziądzu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%