Zamknij
REKLAMA

Grudziądz z certyfikatem znaku jakości ekonomii społecznej i solidarnej

09:00, 19.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje Urząd Miejski w Grudziądzu gmina-miasto Grudziądz jako jedna z dwunastu gmin uzyskała certyfikat „Znak jakości ekonomii społecznej i solidarnej” w kategorii społecznie odpowiedzialny samorząd. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wśród podmiotów i samorządów z całej Polski.

O tym jak ważna jest działalność organizacji non-profit wiedzą zarówno organizatorzy konkursu, jak i laureaci. Gmina-miasto Grudziądz wspiera organizacje pozarządowe organizując różnego rodzaju akcje społeczne, angażując stowarzyszenia w wydarzenia na terenie miasta czy pozyskując środki zewnętrzne na realizację projektów.

Organizacje społeczne kształtują życie człowieka od najmłodszych lat – każdy z nas był kiedyś wolontariuszem. To wzmacnia i uwrażliwia człowieka. Sprawia, że lokalna społeczność staje się bardziej zaangażowana. Zdobycie certyfikatu w konkursie, jako gmina odpowiedzialna społecznie pokazuje, że to co robimy jest istotne. Nie zamierzamy spoczywać na laurach, wręcz przeciwnie – to wyróżnienie napędza nas do działania – podkreśla Ewa Niewiadomska-Roman dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej, który współdziała i opiekuje się organizacjami pozarządowymi w naszym mieście.

Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach – debiut roku, najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS oraz społecznie odpowiedzialny samorząd. Celem plebiscytu jest wyróżnienie podmiotów i samorządów łączących działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. W przypadku samorządów organizatorzy konkursu zwracali uwagę na znaczenie organizacji pozarządowych dla budowania społecznie odpowiedzialnej wspólnoty lokalnej.

- Liczę na to, że uzyskanie certyfikatu w konkursie „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej” przyczyni się do szeroko rozumianego upowszechniania i promowania postaw prospołecznych oraz budowania wiedzy w zakresie wciąż rozwijającej się ekonomii społecznej - podkreśla Marlena Maciąg Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

W Grudziądzu funkcjonuje ponad 180 podmiotów ekonomii społecznej – stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni, przedsiębiorstw społecznych. Organizatorzy konkursu docenili nasze miasto za ścisłą współpracę z podmiotami ekonomii społecznej m. in. poprzez zlecanie realizacji zadań publicznych oraz wspólną realizację przedsięwzięć służących integracji społecznej.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w celu dalszego podnoszenia poziomu aktywności społecznej mieszkańców i podmiotów trzeciego sektora miasto podjęło działania zmierzające do utworzenia Grudziądzkiego Centrum Aktywności Społecznej, które będzie funkcjonowało w zaadaptowanym na ten cel Spichlerzu 57.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Ale się uśmiałam Ale się uśmiałam

3 0

Ale się uśmiałam 09:20, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁojojojŁojojoj

2 0

Można by napisać po naszemu. Czyli językiem zrozumiałym. O co chodzi. Dać przykłady. Autor chyba nie bardzo wie o czym pisze. Chyba że na zamówienie Pana posła. 10:54, 20.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoraDora

1 0

Pani minister ma na nazwisko Maląg drogi reporterze.🤣🤣🤣🤣 14:22, 20.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%