Zamknij
REKLAMA

Na moście w Grudziądzu powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

09.29, 07.09.2022 GDDKiA
Skomentuj
REKLAMA

Minister Infrastruktury uzgodnił Program Inwestycji dla powstania kolejnej ścieżki pieszo-rowerowej w województwie kujawsko-pomorskim. Tym razem w ciągu drogi krajowej nr 16 w Grudziądzu.

Nowa ścieżka pieszo - rowerowa powstanie na Moście im. B. Malinowskiego na Wiśle w Grudziądzu (DK16) a jej długość wyniesie 1140 metrów. W ramach inwestycji planowane jest poszerzenie istniejącego mostu kolejowo - drogowego tak by docelowa ścieżka miała szerokość 2,5 metra.

Ścieżka powstanie w miejscu istniejącego chodnika i stanowić będzie bezpieczne i nowoczesne połączenie dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Grudziądzem a Gminą Dragacz. Inwestycja doprowadzi też do połączenia istniejących siatek ścieżek pieszo-rowerowych obu gmin. W ramach zadania nastąpi rozbiórka istniejącego chodnika, rozbudowa konstrukcji stalowej wsporników, nowa płyta żelbetowa chodnika, nawierzchnia i balustrady.

Inwestorem zastępczym zadania będzie PKP - PLK S.A., które na mocy porozumienia z 1958 r., utrzymują most w Grudziądzu. Jesteśmy w trakcie uzgadniania treści podpisania porozumienia, po którym PKP zleci opracowanie projektu. Po jego zakończeniu i uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych będzie można przystąpić do realizacji zadania.

Łączna wartość inwestycji to ponad 14 mln zł.

(GDDKiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NickNick

0 0

Ten most to masakra. Dorobili by jakiś pas a nie ścieżkę. 08:48, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%