Zamknij

Umowa na dofinansowanie transportu publicznego w Grudziądzu

17:00, 28.12.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki dziś, tj. 28 grudnia podpisali umowę na realizację projektu pt. „Budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru autobusowego w Grudziądzu”.

Wartość inwestycji wyniesie ok. 34,1 mln zł, w tym unijne dofinansowanie 25,4 mln zł. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano w latach 2018-2020.

To pierwszy duży projekt infrastrukturalny, który realizować będziemy z nowej perspektywy unijnej. Z tej puli współfinansowany jest również remont CK Teatr oraz termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Te zadania są już w toku. Przygotowujemy się również do kolejnych przedsięwzięć - mówi prezydent Robert Malinowski.  

Projekt obejmuje m.in. zakup 7 autobusów hybrydowych, 2 stacji szybkiego ładowania autobusów i ich montaż na pętlach autobusowych przy ul. Rydygiera i ul. Poniatowskiego oraz 7 urządzeń do wolnego ładowania. Ponadto zaplanowano roboty budowlane, które obejmą przebudowę ulic o łącznej długości 1,8 km, w tym:

  • na ul. Kruszelnickiego (500 m) wykonana zostanie nowa nawierzchnia z masy bitumicznej, powstaną zatoki autobusowe i nowa nawierzchnia na chodnikach,
  • na ul. Sienkiewicza (638 m) wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni z kamiennej na asfaltową, powstaną także nowe zatoki autobusowe i nowa nawierzchnia na chodnikach,
  • ul. Ikara (734 m) zostanie przystosowana do ruchu autobusowego, wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni i wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Planuje się również budowę zatok autobusowych i wymianę nawierzchni chodników.

Warto dodać, że unijne wsparcie pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działanie 3.4 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych. Biuro Prezydenta

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone