Zamknij

Profil zaufany w Ratuszu

07:46, 31.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Przypominamy, że w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego można bezpłatnie założyć tzw. profil zaufany. To narzędzie, które  pozwala załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Przede wszystkim powinni to uczynić przedsiębiorcy, którzy od stycznia br. zobowiązani są do wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

- przez Internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej -  w tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunkiem jest posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo,

- przez Internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym - należy wejdź na stronę www.pz.gov.pl i wybrać możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym. Taki Punkt działa również w grudziądzkim Ratuszu.

Przypomnijmy, od 1 stycznia 2018 r. najmniejsi przedsiębiorcy - płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT . Przesłać go można wyłącznie elektronicznie. Więcej informacji o JPK_VAT tutaj.

Warto dodać, że dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

  • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US,
  • złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej,
  • zgłosić utratę dokumentu tożsamości,
  • wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  • załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym,
  • uzyskać odpis aktu stanu cywilnego. (grudziadz.pl)
(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone