Zamknij
REKLAMA

Biletomaty jeszcze w tym roku w Grudziądzu

11:09, 04.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Gmina-miasto Grudziądz oraz konsorcjum, którego liderem jest Mera Systemy podpisały umowę na dostawę i serwis 22 stacjonarnych biletomatów. Urządzenia trafią do naszego miasta jeszcze w tym roku.

Staramy się systematycznie inwestować w grudziądzką komunikację miejską m.in. modernizując sieć tramwajową, czy kupując nowe autobusy. Zależy nam również na tym, by ułatwiać pasażerom korzystanie z niej, stąd pomysł na zakup 22 biletomatów. Cieszy nas fakt, że postępowanie przetargowe wygrała firma posiadająca doświadczenie w dostawie tego typu urządzeń, bo to przede wszystkim gwarancja ich jakości i funkcjonalności. Po ich montażu pasażerowie szybciej, łatwiej i w wielu lokalizacjach będą mogli nabyć bilety -  mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza.

Zamówione przez Grudziądz biletomaty umożliwiają przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi (Visa payWave, MasterCard PayPass), kartami stykowymi (Visa, MasterCard) oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Modele BS-09 obsługują gotówkę (banknoty oraz bilon) oraz wydają resztę. Urządzenia są odporne na czynniki fizyczne i atmosferyczne, dzięki czemu mogą być wykorzystane zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i ekstremalnych warunkach zewnętrznych (możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur od -25 °C do +55 °C).

Do Grudziądza trafią nowoczesne i jednocześnie sprawdzone w trudnych warunkach miejskich stacjonarne biletomaty - BS-09. Pasażerowie dużych aglomeracji, w tym m.in. warszawskiej, od kilku lat mają możliwość zakupu biletów w takich samych urządzeniach. Dlatego jesteśmy przekonani, że również mieszkańcy Grudziądza chętnie będą z nich korzystać-  mówi Adam Filutowski, prezes Mera Systemy.

Warto dodać, że firma Mera Systemy dostarczyła biletomaty m.in. do Inowrocławia, Jeleniej Góry, Pabianic i Puław. W marcu br. zamówienie na urządzenia złożył FlixBus - lider przewozów międzymiastowych w Europie. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AdamAdam

1 0

Kolejne miliony na bezsensowne inwestycje... 2 mln na coś co można kupić w telefonie lub kiosku żałosne. Mam nadzieję, że niedługo władza się zmieni...
Warto poczytać o tym, pisał o tym Pan Guzowski na facebooku 11:16, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolaJola

0 0

szkoda kasy na te biletomaty wszystko jest w komórce 23:04, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone