Zamknij
REKLAMA

Czy w Grudziądzu będziemy mieli kolejny most przez Wisłę?

20:57, 28.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Na dworcu PKP odbyła się dzisiaj konferencja prasowa zwołana przez działaczy PiS, na którą został zaproszony Mikołaj Wild, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Na konferencji obecna była Poseł Iwona Michałek oraz kandydat na prezydenta popierany przez PiS Andrzej Guzowski.

Tematem spotkania z dziennikarzami była prezentacja koncepcji budowy w Polsce kolei dużych prędkości, która będzie połączona z projektowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym. Przedstawiciel rządu poinformował, że przez Grudziądz będzie przechodziła taka linia kolejowa. Póki co nie wiadomo, czy będzie przechodziła przez miejsce, gdzie jest dotychczasowy dworzec, czy powstanie ona w zupełnie innym miejscu - to wykaże studium wykonalności. Pewne jest to, że będzie przechodziła przez Grudziądz. Jeżeli będzie taka potrzeba powstanie również kolejny most przez Wisłę. Czas podróży z Grudziądza do Warszawy pociągiem nowej generacji, który będzie  poruszał się z prędkością do 250 km/h wyniesie 90 minut, a do Gdańska zaledwie 35 minut. Przewidywane terminy realizacji tych planów to rok 2030.

Równocześnie z budową nowej sieci kolejowej będzie potrzeba budowy nowych dworców kolejowych i taki również ma powstać w Grudziądzu.

Do dyskusji na temat dworca włączył się radny Jakub Kopkowski, który pokazał pismo z PKP, w którym był zapewniany przez zarząd tej firmy, że będzie modernizacja naszego dworca kolejowego w najbliższym czasie. Jednak w planach PKP na lata 2016-2023 dotyczących remontów dworców kolejowych niestety nie ma dworca w Grudziądzu. Zdaniem radnego mieszkańcy Grudziądza zostali oszukani.

Kiedy zatem powstanie nowy dworzec w Grudziądzu? Czy obietnice PiS w ogóle są realne? Czy jest to tylko gra wyborcza? Na te pytania zapewne będziemy musieli poczekać i nie jest to kwestia najbliższej kadencji samorządowej.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ja ja

4 1

Kolejne opowieści dziwnej treści ,czy uważacie ,że wszyscy mają iloraz inteligencji na poziomie 15 .Nie chce się tego słuchać jedni i drudzy obiecują gruszki na wierzbie ,a może uporajmy się z grafiti na murach ,gównami po psach brudzie i syfie na trawnikach.Dworce pkp i pks są w stanie agonalnym, zróbmy ścieżkę spacerową nad wisłą wykarczujmy skarpę wiślaną ,żeby ludzie na spacerze mogli popatrzeć na rzekę to tylko tyle i ,aż tyle. 20:53, 29.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UrikUrik

3 3

Należy pamiętać ze ryba psuje się od głowy. U góry rasa panów pisowskich dorwała się do koryta i okrada suwerena bez skrępowania. A nauka idzie zawsze z góry. 15:16, 30.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone