Zamknij
REKLAMA

Norweski producent elektroniki nowym inwestorem w Grudziądzu

12:53, 19.12.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o. w Sopocie wczoraj, tj. 18 grudnia odbył się przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Grudziądzu przy ul. Droga Kurpiowska. Grunt nabył Panattoni Europe Sp. z o.o.

PDC Industrial Center 107 Sp. z o.o. ma wybudować halę przemysłową w naszym mieście dla norweskiej firmy Iritula Sp. z o.o. (jest to powołana w Polsce spółka firmy KITRON).

Nowy inwestor w Grudziądzu, szczególnie z tak bogatymi i nowoczesnymi produktami jest dla naszego miasta z całą pewnością szansą na dalszy rozwój i przyciągnięcie kolejnych inwestorów z tej branży.

Zgodnie z planem początkowo ma powstać obiekt o powierzchni 6 tys. m2, który w ciągu kolejnych 5 lat ma zostać rozbudowany do 11 tys. m2.

Warto dodać, że Kitron to norweski producent elektroniki m.in. dla przemysłu obronnego, lotniczego, medycznego i motoryzacyjnego. Firma kilkanaście lat temu zainwestowała na Litwie i z czasem tamtejszy zakład stał się największym w jej portfolio, z zatrudnieniem sięgającym 900 osób. Zapotrzebowanie ze strony klientów przekracza już jednak możliwości litewskiego zakładu. W efekcie Kitron postanowił rozszerzyć swoje operacje. Nowy zakład ma powstać w Grudziądzu. Planowane zatrudnienie to 190 osób. Zakład ma stanąć w przyszłym roku i działać w ramach zezwolenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone