Zamknij
REKLAMA

Powołanie wiceprezesa zarządu MPGN. Został nim Wiesław Kozłowski

14:20, 13.03.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

12 marca Rada Nadzorcza MPGN podjęła uchwałę w sprawie powołania wiceprezesa Zarządu. Został nim na najbliższe 4 lata Wiesław Kozłowski. Pracował, w latach 1977-2001 w Przedsiębiorstwie Państwowym „Polskie Koleje Państwowe”, a od 2001 r. do chwili obecnej jako Prezes w Spółdzielni Mieszkaniowej „Węzeł”, która znajduje się w stanie upadłości układowej. W ostatnich wyborach samorządowych startował na radnego z listy Sojuszu Obywatelski Grudziądz.

To już kolejna osoba zatrudniona w ramach wdzięczności za poparcie w wyborach Macieja Glamowskiego na prezydenta Grudziądza. W samej spółce MPGN intratne posady otrzymało w sumie 6 osób, a to zapewne nie koniec. Są to fakty potwierdzające, że deklaracje prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego o braku generowania większych kosztów związanych ze zmianami zarządu w spółkach miejskich są nic nie warte. Prezydent deklarował to publicznie na konferencji prasowej w dniu 18 lutego przedstawiając prezesa zarządu MPGN Joannę Elszkowską.

Dzisiaj już wiemy, że jednym z pierwszych dokumentów jakie zmieniał zarząd to schemat organizacyjny oraz regulamin wynagrodzeń, który nie przewidywał tak wysokich pensji w tej firmie. Mamy zatem na dzisiaj (13.03.2019) dwie osoby w zarządzie, czterech dyrektorów oraz osobę od komunikacji zewnętrznej. Łącznie spółka na wynagrodzenia dla tych osób musi przygotować ok 100 tys zł miesięcznie. Jest to kilka razy więcej niż przed zmianą. Nie jest to tak jak deklarował prezydent.

Nowe posady dyrektorskie otrzymał między innymi Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza Łukasz Kowarowski, który deklarował wielokrotnie, że nie zamierza być dyrektorem w spółce miejskiej. Ostatni taka deklaracja była kilka dni przed rozpoczęciem pracy w MPGN.

Czy da się połączyć te dwie funkcje? Już teraz wiemy, że sporo czasu radny Kowarowski jest poza firmą i realizuje zadania radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej, więc na pracę w spółce pozostaje niewiele czasu. Po co w niej taki dyrektor? Jest to również spłata zobowiązania wyborczego przez prezydenta.

Nowym dyrektorem ds. technicznych i obrotu nieruchomościami został również Mariusz Plutowski, a dyrektorem ds. ekonomicznych mimo, że w spółce jest główna księgowa, Mirela Krause.

Na swoim stanowisku pozostaje również dotychczasowa Pani dyrektor  ds. gospodarki nieruchomościami.

Ewenementem w miejskiej spółce w Grudziądzu jest specjalnie utworzone stanowisko specjalisty ds. komunikacji zewnętrznej. Został nim wieloletni dziennikarz Przemysław Decker, który pracował w Gazecie Pomorskiej, a ostatnio również w Stowarzyszeniu Obywatelski Grudziądz. Po wygranych wyborach Maciej Glamowski zatrudnił go na stanowisko sekretarki w Urzędzie Miasta. Miał tworzyć Centrum Prasowe Urzedu Miasta, aby poprawić komunikację z mediami i mieszkańcami. Nic z tego nie wyszło, a jedyny "sukces" to powstanie profilu miasta na FB, jako oficjalny profil miasta. 

Więcej o nowych dyrektorach napiszemy wkrótce.

Na temat zmian w MPGN będzie również dyskusja na najbliższej sesji Rady Miejskiej Grudziądza. Zapowiedział to radny Marek Czepek z PiS.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

WorldWorld

2 1

Tal się zastanawiam, kto w swoim kolesiostwie jest lepszy PiS czy też obecne władze w mieście. Jak ma tak wyglądać Polska po wyborach to dziękuję za taką Koalicję wolę PiS. Ci chociaż dają coś Polakom. 14:58, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

3 0

to już spora grupa kolesi w mpgnie, a do tego jeszcze inne spółki, rady nadzorcze z desantem z Gdańska 15:15, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANTY POANTY PO

4 0

Dokładnie, to tylko przykładzik jakby wyglądała Polska we władzach PO.. Dali pokazówkę. 15:48, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

3 0

Cóż Władze miasta wybrano...
Ps. Artykuł "sponsorowany" ? :P 17:10, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CDECDE

0 0

A p.Padzik zostaje czy wyautowana ? . 17:21, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

7 0

Tego nie da się obronić nawet jak się jest zwolennikiem nowych władz miasta 17:37, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA