Zamknij
REKLAMA

Oświadczenie spółki Arriva w sprawie Aneksu

13:09, 21.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Publikujemy pełny tekst oświadczenia, jakie otrzymaliśmy na adres redakcji od Spółki Arriva w sprawie aneksu do umowy na świadczenie usług komunikacyjnych w Grudziądzu

Oświadczenie spółki Arriva w sprawie Aneksu do umowy na świadczenie usług komunikacji miejskiej w Grudziądzu 
Arriva Bus Transport Polska, w odpowiedzi na informacje medialne, oświadcza że cały proces prowadzący do przedłużenia umowy na świadczenie usług komunikacji miejskiej odbył się w sposób całkowicie transparentny. 
Arriva działa zgodnie z przepisami prawa i najwyższymi standardami prowadzenia biznesu. Wszelkie sugestie i przypuszczenia stawiające w wątpliwość ten sposób działania są nieprawdziwe i  będą wiązały się z koniecznością podjęcia odpowiednich kroków, w tym prawnych. 
W październiku ub. r. Arriva, w odpowiedzi na zapytanie Urzędu Miasta, wyraziła zainteresowanie dalszym świadczeniem usług przewozowych w ramach określonych obecnie obowiązującą umową. Wydłużenie trwania umowy uzasadnione było zapowiedzią przygotowania i ogłoszenia przetargu na świadczenie usług transportowych.  
Podpisany Aneks jest korzystny dla Miasta. Przewiduje obniżenie stawki na rok 2019, wprowadzenie opłat za  przystanki, oraz na wniosek Miasta wymianę obsługi linii nr 18 na linię nr 4 z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Grudziądzu (MZK Grudziądz). Zamiana ta umożliwia MZK Grudziądz wykorzystanie na tej linii zakupionych ze środków miasta 7 nowych niskoemisyjnych autobusów.  
Pojawiające się w mediach i wypowiedziach przedstawiciela MZK Grudziądz informacje, dotyczące poziomu finansowania przewozów miejskich nie znajdują odzwierciedlenia  w faktach i  budzą  nasz stanowczy sprzeciw.   
W 2009 r. miasto podjęło decyzję o częściowym otwarciu rynku przewozów miejskich w celu wprowadzenia nowego taboru, poprawy jakości świadczonych usług oraz realizacji oszczędności. Tym samym Grudziądz stał się przykładem gospodarności i dbałości o komfort mieszkańców. 
Już w przetargu ogłoszonym w 2009 r. Arriva zaoferowała niższe stawki niż MZK Grudziądz co przekładało się na oszczędności dla miasta rzędu ponad 450 tyś zł. rocznie, co przy 10 letnim okresie trwania umowy daje łącznie kwotę oszczędności ponad 4,5 mln zł. Dodatkowo, Arriva rozpoczynając świadczenie usług zakupiła ze środków własnych 22 nowe autobusy marki SOLARIS wprowadzając do miasta nowoczesny tabor. 
Arriva obecnie wykonuje usługę za cenę niższą niż MZK Grudziądz (6,98 zł vs 7,21 zł – cena MZK) pomimo, że w naszym przypadku, w odróżnieniu od MZK, Miasto nie ponosi kosztów tzw. km dojazdowych pomiędzy bazą a przystankami początkowymi i końcowymi. W związku z powyższym teza, iż MZK Grudziądz mogłoby realizować przewozy taniej o milion złotych, nie znajduje pokrycia w faktach. Niezgodna z prawdą jest również informacja, że MZK miało przejąć linię obsługiwane obecnie przez Arriva, ponieważ miasto, zgodnie z ogłoszeniem wstępnym, planowało ogłoszenie przetargu. 
Funkcjonujący od blisko 10 lat konkurencyjny podział rynku usług komunikacji miejskiej w Grudziądzu przekłada się bezpośrednio na oszczędności dla samorządu, gwarantuje efektywne zarządzenie zasobami oraz uniezależnienia Miasto od jednego operatora.  
Dokładamy wszelkich starań, aby możliwie jak najszybciej wyjaśnić sytuację. Chcemy nadal zapewniać pasażerom Grudziądza bezpieczne oraz efektywne usługi transportu miejskiego.  
Biuro Prasowe Arriva 

[ZT]72530[/ZT]

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

ob.z g-dzaob.z g-dza

10 0

piękne autobusy i tramwaje-a jak zapytać jaka stawka na tak szacowne i odpowiedzialne stanowisko kierowcy czy motorniczego- najniższa krajowa -i wstawaj tu jak do koni..... 01:17, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

0 0

S to same firmy na wkreca na rynek 20:31, 05.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehe

0 0

na A 20:31, 05.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone