Zamknij
REKLAMA

Ile zarabia się w spółkach miejskich? Dalej nie wiemy wszystkiego

20:02, 16.05.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Radny Krzysztof Kosiński otrzymał odpowiedź na interpelację jaką złożył Łukasz Kowarowski w sprawie wynagrodzeń w spółkach miejskich. Z danych jakie otrzymał okazuje się, że najwięcej zarobił Prezes MPGN. Czy tak jest rzeczywiście? Okazuje się, że nie. W latach poprzednich najwięcej w spółkach miejskich zawsze zarabiał  Prezes OPEC, a jest mało prawdopodobne, że w 2018r. było inaczej. Z uzyskanego oświadczenia majątkowego Prezesa OPEC wynika, że zarobił on w 2018r. 454 751,84zł, czyli najwięcej z wszystkich prezesów spółek miejskich.

Prezydent kolejny raz przesłał radnemu niepełne dane, a na dzień przygotowania odpowiedzi (7 maja) wszystkie informacje na temat zarobków były już dostępne. Radni ponownie nie dowiedzieli się wszystkiego o zarobkach w miejskich spółkach.

Celem interpelacji radnego było uzyskanie informacji o zarobkach w MPGN, gdzie od początku roku zmienił się zarząd i pojawiło się trzech nowych dyrektorów. Informację jaką przekazał Prezydent zawiera jednak dane z roku ubiegłego, więc naturalnym jest, że nie ma tam nic o zarobkach obecnej kadry zarządzającej w tej spółce. Jest to wynik zręcznej manipulacji Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kowarowskiego, który rozszerzył zapytanie o zarobki we wszystkich spółkach miejskich, przez co dalej nie wiemy ile zarabia nowa kadra zarządzająca w MPGN, a tym sam przewodniczący, który jest w niej dyrektorem.

W interpelacji pojawiła się natomiast ilość dyrektorów jaka pracuje obecnie w MPGN. Jest ich czterech, a ich zarobki można policzyć, wiedząc ile w 2018r. zarobił jedyny dyrektor tej spółki, którego zarobki nie były podane z powodu ochrony danych osobowych. My dotarliśmy do tego dyrektora i uzyskaliśmy informację, że średnie zarobki w 2018r. uzyskiwane przez niego były na poziomie 10tys. zł miesięcznie. Łatwo więc można policzyć, że spółka miejska na wynagrodzenia dla swoich dyrektorów wydaje cztery razy tyle, więc około 40tys. zł miesięcznie. Doliczając wynagrodzenia nowego zarządu, który od kwietnia jest dwuosobowy, wynagrodzenia dla kadry zarządzającej są na poziomie 80tys. zł czyli około miliona złotych rocznie. Jest to, wbrew temu co mówi prezydent i obecny zarząd, że zarobki w MPGN nie wzrosły. Są one znacznie większe niż w latach ubiegłych.

Z interpelacji uzyskaliśmy również informację, na temat średnich zarobków w spółkach miejskich oraz ile zarabia się w szpitalu.

Więcej informacji możecie sami wyczytać z pisma, które jest odpowiedzią na interpelację. tutaj

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone