Zamknij
REKLAMA

Budowa drogi od ul. Lipowej do ul. Granicznej w PSSE w Grudziądzu

22:34, 24.09.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Maciej Glamowski oraz przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej symbolicznie wkopali łopatę rozpoczynając inwestycję budowy drogi od ul. Lipowej do ul. Granicznej. Jest to realizacja porozumienia podpisanego przez wiceprezydenta Marka Sikorę zawartego w marcu 2018r. przez gminę-miasto Grudziądz z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. 

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zbigniew Szczupakowski, Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego Joanna John-Błażyńska, Dyrektor Finansowa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Katarzyna Pasternak, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk, Dyrektor oddziału Toruń firmy Strabag Bogusz Czupryński,

„Budujemy drogę, która udostępni kolejne 27 hektarów dla inwestorów chcących inwestować w naszym mieście. Inwestycja jest przykładem tego, że możemy wspólnie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną działać na rzecz pozyskiwania przedsiębiorców. Ta droga jest bardzo ważna, ponieważ są to ostatnie tereny inwestycyjne w tej części naszego miasta” mówił w trakcie spotkania Maciej Glamowski.

Inwestycja obejmie budowę drogi w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Grudziądzu. Przebudowany zostanie również odcinek kanalizacji deszczowej oraz uzbrojenie podziemne. Ulica zyska także oświetlenie.

„Liczymy na to, że pojawią się tutaj nowi inwestorzy. Mam nadzieję, że będą to przedsiębiorcy z sektora produkcyjno-wytwórczego. Dla Strefy byłoby to najkorzystniejsze” mówił Dyrektor Zbigniew Szczupakowski. 

Obecnie w grudziądzkiej Strefie Ekonomicznej jest zatrudnionych około 2 100 pracowników. W perspektywie najbliższych ośmiu miesięcy powstanie kolejne 900 miejsc pracy. Głównymi pracodawcami są takie firmy jak Mr Garden, Schumacher Packaging, SITS, Kitron czy Limito.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi 5 008 186,55 zł i jest współfinansowana przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Budowa powinna zakończyć się do 30 czerwca 2020 r.

Prezydent w trakcie spotkania zapowiadał również, że miasto poszukuje kolejnych terenów inwestycyjnych np. przy zjeździe autostradowym, które przyciągną przedsiębiorców do naszego miasta.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone