Zamknij
REKLAMA

Wirtualna tablica odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej w Grudziadzu

11:51, 31.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Od 3 sierpnia korzystanie z usług komunikacji miejskiej stanie się jeszcze łatwiejsze. Nowy system z pewnością ułatwi pasażerom przemieszczanie się po mieście.

Zdarza się, że przejazd autobusu lub tramwaju nie zgadza się z rozkładem jazdy widniejącym na przystanku lub stronie internetowej. Przyczyną mogą być m.in. korki lub awaria pojazdu. Jednak od 3 sierpnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowej aplikacji, która usprawni codzienne podróże komunikacją miejską. To użyteczne narzędzie dla mieszkańców pozwoli sprawdzać czas przyjazdu autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym.

Aplikacja KiedyPrzyjedzie.pl to system dynamicznej informacji pasażerskiej. Zapewnia pasażerom dostęp do informacji o rzeczywistych godzinach przyjazdu na wybranych przystankach i umożliwia śledzenie aktualnego położenia autobusu lub tramwaju. Jest to możliwe dzięki danym z nawigacji, udostępnianych przez przewoźnika. Od teraz wystarczy kilka kliknięć w swoim telefonie komórkowym, żeby sprawdzić kiedy rzeczywiście przyjedzie autobus lub tramwaj. Usługa umożliwia również sprawdzenie czasu i kolejności odjazdu pojazdu z wybranego przez nas miejsca. W razie wystąpienia utrudnień w ruchu, w aplikacji pojawi się komunikat o ewentualnych awariach. Jest także narzędziem dla dyspozytorów, którzy dzięki niej mają wgląd do dokładnej lokalizacji autobusu lub tramwaju.

Aplikacja jest usługą wykupioną przez MZK, dzięki czemu, w przeciwieństwie do innych podobnych usług internetowych, miejski przewoźnik na bieżąco będzie reagował na wszelkie zmiany i uaktualniał je w aplikacji. To gwarantuje, że pasażerowie cały czas będą mieli rzetelne informacje – mówi wiceprezydent Szymon Gurbin.

Koszt aplikacji, jaki ponosi Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. to 6559,00 złotych brutto miesięcznie. Kwota obejmuje panel dyspozytorski, czyli umożliwienie zarządzania flotą komunikacji miejskiej, aplikację dla pasażerów oraz docelowo obsługę tablic ITS i rozkłady jazdy na platformie Google.

Aplikacja jest dostępna dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformy Android, iOS i Windows Phone. Pobranie jej jest bezpłatne.

Jednocześnie przypominamy, że aplikacja jest na etapie wdrażania. W wypadku wystąpienia jakiś usterek prosimy o informację pod numerem telefonu 56 45 10 432 lub na adres mailowy [email protected].

(UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

DMDM

2 1

Przecież od dawna już funkcjonuje aplikacja mobileMPK. Po co nam kolejna aplikacja i mnożenie wydatków? 15:05, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZainteresowanyZainteresowany

3 1

Nie ma Grudziądza :-( 15:27, 31.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DzejDzejDzejDzej

0 1

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Od 3 sierpnia ! 10:07, 01.08.2020


Poddajcie się !!Poddajcie się !!

3 0

Tutaj się żle żyje, bo wszystko jest robione przeciwko mieszkańcom. Kursów coraz mniej i jeszcze śmieszne przesiadki. Jak się nie wstydzisz Panie P? Rozkład jazdy i tak tu nie obowiązuje - wszyscy jeździmy na CHYBIŁ-TRAFIŁ. MOŻE PRZYJEDZIE ALBO NIE PRZYJEDZIE. CZĘSTO TRAMWAJE POPROSTU SOBIE NIE PRZYJEŻDZAJĄ I CO IM ZROBISZ? Tego miasta nie ma. Poddajcie się i nie zawracajcie nam głowy i nie bierzcie wynagrodzeń. 11:12, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz