Zamknij
REKLAMA

Grupa OPEC zrealizowała w Grudziądzu dwie duże inwestycje dofinansowane z Funduszu Spójności UE

12:51, 03.11.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

30 września 2020 roku spółka OPEC-SYSTEM ukończyła, rozpoczętą w 2018 roku, modernizację systemu ciepłowniczego w ramach zadania „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu”. Inwestycję przeprowadzono w trzech etapach w obrębie osiedli mieszkaniowych: Kopernika, Strzemięcin i Mniszek. Dzięki wsparciu z Funduszu Spójności zmodernizowano ponad 10 km sieci i przyłączy ciepłowniczych oraz wybudowano 114 indywidualnych węzłów cieplnych. Wartość inwestycji wyniosła ponad 24 mln zł, z czego ok. 72% stanowiły środki pochodzące z Unii Europejskiej.

10 października 2020 roku, również spółka OPEC-SYSTEM, zakończyła kolejną inwestycję związaną z przebudową miejskiego systemu ciepłowniczego. „Energooszczędna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” rozpoczęta została w drugiej połowie 2018 roku budową 4 węzłów cieplnych na osiedlu Lotnisko. Rok później na tym osiedlu ruszyły prace przy wymianie osiedlowej sieci i przyłączy ciepłowniczych a w listopadzie 2019 roku rozpoczęły się prace na osiedlu Kawalerii Polskiej. Dzięki realizacji tej inwestycji spółka OPEC-SYSTEM wybudowała 115 indywidualnych węzłów cieplnych oraz zmodernizowała łącznie ponad 14,6 km sieci i przyłączy ciepłowniczych. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 51 mln zł, z czego ponad 65% to udział unijnego dofinansowania.

Systematycznie rozwijająca się infrastruktura ciepłownicza w Grudziądzu, to większe bezpieczeństwo dostaw ciepła, lepsze możliwości przyłączeniowe dla nowych odbiorców oraz poprawa jakości powietrza poprzez niższą emisję pyłów i gazów do atmosfery. Środki na realizację projektów pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki zaangażowaniu wykonawców, pomimo trwającej w br. pandemii, z zachowaniem pełnych środków bezpieczeństwa prace przebiegały zgodnie z harmonogramem i zostały ukończone przed wyznaczonym terminem. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wykonawcom oraz lokalnej społeczności, za cierpliwość i zrozumienie czasowych niedogodności oraz administracjom osiedlowym za dobrze układającą się współpracę. (OPEC)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ob.z g-dzaob.z g-dza

1 0

co by opec nie robil to i tak ogrzewanie indywidualne piecem gazowym jest tansze... 18:28, 10.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA