Zamknij
REKLAMA

Minister Moskwa: prosimy, by nie ulegać panice i nie kupować drogiego węgla

13:22, 08.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Odpowiadając posłom opozycji na zarzut, że rząd nie panuje nad sytuacją z drogim węglem, minister Moskwa podkreśliła, że od 16 kwietnia nie płynie do Polski rosyjski węgiel. "Takimi debatami i wypowiedziami w mediach napędzacie spekulację (...) Napędzacie panikę i wysokie ceny i zachęcacie pośredników do spekulowania" - dodała.

Polska Grupa Górnicza jest w trakcie zawierania umów franczyzowych ze wszystkimi pośrednikami, które gwarantują cenę taką samą, jaka jest w sklepach PGG - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zaapelowała, by nie nie kupować drogiego węgla.

"PGG jest w trakcie zawierania umów ze wszystkimi pośrednikami. Są to umowy franczyzowe, gwarantujące cenę taką samą, jaka jest w sklepach PGG" - poinformowała. Jak oceniła, jest to bardzo dobra cena. "Taka sama, jak według GUS w 2021 roku" - podała.

Natomiast w rozmowie z TVP Info minister wskazała, że rynek jest przyzwyczajony, iż jest dużo węgla na składach. "Obecnie pojawiło się na rynku dużo pośredników, którzy mają jeszcze węgiel rosyjski, który sprzedają po absurdalnych cenach, wykorzystując panikę" - dodała. "Prosimy, żeby nie ulegać tej panice i nie kupować drogiego węgla" - zaapelowała.

Jak wyjaśniła, poprzez spółki skarbu państwa rząd będzie zapewniał większe ilości węgla na rynku w dobrej cenie. "Dzisiaj w sklepach PGG jest w bardzo dobrej cenie i w takiej cenie będzie dostarczony do wszystkich polskich podmiotów i gospodarstw" - powiedziała Moskwa.

Szefowa resortu klimatu przypomniała także o możliwości składania wniosku o dodatek osłonowy, w ramach którego gospodarstwa domowe używające węgla do opalania, mogą uzyskać wsparcie, a maksymalna kwota to 1,4 tys. zł. (PAP)

lgs/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%