Zamknij
REKLAMA

Geckonet wiesza światłowody na osiedlu Owczarki

14:58, 14.06.2022 | .
Skomentuj

W ostatnich latach infrastruktura szerokopasmowa Grudziądza rozwija się w bardzo szybkim tempie – duża w tym zasługa operatorów krajowych i lokalnych, w tym firmy Geckonet, budującej w naszym mieście sieć światłowodową.

Jak dowiadujemy się z ostatniego wpisu na Fanpage Geckonet, aktualnie firma uzbraja w światłowód osiedle Owczarki. Prace, które rozpoczęły się w tym obszarze miasta pod koniec maja tego roku, są na bardzo zaawansowanym etapie. Do użytku oddano już sieć światłowodową na ulicy Hugo Kołłątaja, Tczewskiej, Nowowiejskiej, Kwidzyńskiej, Bratkowej, Irysowej, Goździkowej oraz Astrowej.

Jakie ulice zostaną wyposażone w światłowód w następnej kolejności?

Plany projektowe operatora na nadchodzący miesiąc przewidują dalszą rozbudowę sieci na osiedlu Owczarki. W najbliższym czasie kable światłowodowe zostaną zawieszone na słupach biegnących przy ulicy Różanej i Tulipanowej. Następnie dostęp do światłowodu ma zyskać ulica Ignacego Paderewskiego, Konwaliowa oraz Narcyzowa.

Sieć światłowodowa na terenie Owczarek powstaje w technologii napowietrznej, wykorzystującej istniejące infrastrukturę słupową operatorów sieci energetycznych. W ten sposób projektanci Geckonet osiągnęli równowagę między szybkością instalacji, kosztami wdrożenia, stopniem skomplikowania prac, a wskaźnikami zainteresowania potencjalnych abonamentów. Projektowana sieć musiała być niezawodna, ale także łatwa do aktualizowania w miarę wzrostu popytu i rozwoju technologii.

Wszyscy zainteresowani Internetem i telewizją w technologii światłowodowej powinni skontaktować się z Geckonet pod numerem 525 777 777. Dzięki obecności ekipy monterów na wyżej wskazanych ulicach możliwe jest szybkie przeprowadzenie przewieszki światłowodu prosto do domu, co maksymalnie skraca czas oczekiwania na przyłącze.

(Materiał informacyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZorientowanyZorientowany

1 1

Konkretnie, krok po kroku i do przodu 🙂
18:08, 14.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%