Zamknij
REKLAMA

Marcin Stoppel: Wzmacniamy się po to, by walczyć o wyższe cele

15:19, 27.07.2018 | ŁP
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy o rozkładzie jazdy drużyn piłkarskich z naszego powiatu na pierwsze kolejki w swoich rozgrywkach. Zawodnicy grudziądzkiej Stali na początek zmierzą się z Victorią Czernikowo. O przygotowaniach swoich graczy opowiada trener wspomnianej ekipy, Marcin Stoppel.

Jak wygląda pierwszy etap przygotowań drużyny Stali Grudziądz do nowego sezonu w A-klasie?

Jesteśmy w Stali na etapie budowania nowego zespołu, chociaż niektórzy zawodnicy z poprzedniej rundy zostają w naszej kadrze. Do tej pory wzmocniliśmy się siedmioma nazwiskami. W meczu sparingowym z Wisłą Korzeniewo chcieliśmy sprawdzić jak wygląda ich adaptacja w drużynie.

W kadrze znajdzie się miejsce dla wychowanków?

Oczywiście, że tak. Dołączyło do nas kilku młodych wychowanków Stali z rocznika 2003. Ich dotychczasowym trenerem był jeden z moich zawodników, Tomasz Rybik. Ten rocznik skończył właśnie wiek "trampkarza" i nie ma żadnej innej drużyny. Postanowiliśmy dołączyć ich do naszej kadry i spróbować na boiskach A-klasy.

Wspomniał pan wcześniej o siedmiu nowych zawodnikach. Możemy zdradzić ich personalia?

Wszystkich z pewnością nie, ponieważ jesteśmy na etapie dogrywania ich transferów. Na pewno cieszy nas powrót po dłuższym czasie Jakuba Rulewskiego. Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem Fabiana Mosiołka z Piasta Łasin. Większość tych zawodników pozyskaliśmy na linii Warlubie - Grudziądz. Start jak wiadomo od nowego sezonu będzie występował w rozgrywkach pomorskiej A-klasy, więc postanowiliśmy to wykorzystać.

W jednym z wcześniejszych wywiadów wspominał pan o chęci ściągania do Stali tych zawodników, którzy wywodzą się z Grudziądza.

Kontynuujemy tę myśl. Naszym celem jest sytuacja, w której zawodnicy z Grudziądza będą grali w piłkę u siebie. Ci piłkarz, którzy wychowani byli w Olimpii, czy też na Stali wrócili do naszego miasta po tułaczkach w klubach z wyższych lig.

Jak wygląda plan sparingów?

Pierwszym mecz wygraliśmy 3:0 z Wisłą Korzeniewo. W sobotę zagramy ze Startem Warlubie, później zaplanowaliśmy test mecz z kadrą juniorów starszych Olimpii. Poza tym mamy ustalone sparingi z Wisłą Nowe oraz Gromem Osie. A 18 sierpnia zaczynamy już zmagania ligowe.

Jakie cele stawia się przed piłkarzami na nowy sezon?

Po to się wzmacniamy, żeby nie walczyć później o utrzymanie w lidze. Chcemy walczyć o jak najwyższe cele. Mam nadzieję, że stworzymy zespół, który będzie w stanie powalczyć o awans do V ligi. Jeśli jeszcze nie w tym sezonie, to na pewno w kolejnym.

 

(ŁP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%