Zamknij

Olimpia gromi na inaugurację rundy wiosennej!

15:36, 02.03.2019 ŁP Aktualizacja: 20:40, 02.03.2019
Skomentuj

Piłkarze Olimpii udanie rozpoczęli drugą część sezonu na drugoligowych boiskach. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka na wyjeździe ograli Skrę Częstochowa aż 4:0!

Grudziądzanie pierwsze dwa trafienia na wiosnę zaliczyli jeszcze przed przerwą. Najpierw w 17. minucie premierowym golem w barwach Olimpii popisał się Tiago Alves. 6 minut później na 2:0 podwyższył Kacper Skibicki, który od przyszłego sezonu będzie występował w warszawskiej Legii.

Kolejne dwa trafienia "Biało-zieloni" dołożyli w drugiej połowie. W 69. minucie Łukasza Krzczuka pokonał sprowadzony w zimowej przerwie German Ruiz. 120 sekund później wynik na 4:0 ustalił Przemysław Kita.

Po tej wygranej grudziądzki zespół awansował na piąte miejsce w tabeli drugiej ligi. Do prowadzącego Radomiaka Radom piłkarze Olimpii tracą w tej chwili 7 punktów.

"Biało-zieloni" kolejny mecz rozegrają 10 marca. Na wyjeździe zmierzą się z Ruchem Chorzów. Spotkanie będzie transmitowane przez TVP 3.

Skra Częstochowa 0-4 Olimpia Grudziądz
Tiago Alves 17, Kacper Skibicki 23, Germán Ruiz 69, Przemysław Kita 71

Skra: 12. Łukasz Krzczuk - 20. Bartosz Skowron (69, 23. Dawid Niedbała), 21. Adrian Błaszkiewicz (85, 2. Konrad Poprawa), 27. Mariusz Holik, 24. Oktawian Obuchowski - 17. Krzysztof Napora, 5. Kamil Zalewski, 26. Adam Olejnik (81, 30. Sebastian Siwek), 7. Piotr Nocoń, 28. Michał Kieca (60, 22. Dominik Marek) - 9. Damian Nowak.

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 12. Bartosz Sulkowski, 28. Ivan Očenáš, 6. Ariel Wawszczyk, 25. Damian Ciechanowski - 9. Marcin Kaczmarek (14, 22. Kacper Skibicki, 89, 37. Hubert Kantorowski), 21. Maciej Kona, 70. Konrad Handzlik (64, 27. Przemysław Kita), 11. Robert Ziętarski, 7. Tiago Alves (77, 14. Wahe Mnacakanjan) - 23. Germán Ruiz.