Olimpia sprawiła wielkanocny prezent swoim kibicom

19:50, 20.04.2019 ŁP Aktualizacja: 08:40, 21.04.2019
Skomentuj

Olimpia po zeszłotygodniowej porażce w Pruszkowie powróciła na zwycięską ścieżkę. Grudziądzanie w wielką sobotę przed własną publicznością ograli Stal Stalową Wolę 2:0. Bramki dla "biało-zielonych" zdobywali Tiago Alves i German Ruiz. Goście spotkanie kończyli w dziewiątkę.

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka do tego spotkania podchodzili z bojowym nastawieniem. Chodziło przede wszystkim o rewanż za porażkę jesienią w Stalowej Woli 2:4.

Pierwszy cios w wykonaniu Olimpii przyszedł już w 11. minucie. Chwalonego w ostatnim czasie 20-letniego golkipera gości, Krystiana Kalinowskiego pokonał Tiago Alves.

Drugie uderzenie "biało-zielonych" nadeszło zaraz po zmianie stron. Najpierw w 49.minucie czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Janiszewski. Chwilę później futbolówkę na linii jedenastego metra ustawił German Ruiz. Hiszpan pewnie pokonał Kalinowskiego i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0.

W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Fryderyk Stasiak i goście sobotnie spotkanie kończyli w 9.

Olimpia w efekcie dowiozła dwubramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego. Trzy oczka pozwolą "biało-zielonym" utrzymać miejsce w czołowej trójce, która po ostatniej serii gier zapewni sobie awans na pierwszoligowe boiska.

Olimpia Grudziądz 2-0 Stal Stalowa Wola
Tiago Alves 11, Germán Ruiz 50 (k)

Olimpia: 31. Mikołaj Brylewski - 25. Damian Ciechanowski, 28. Ivan Očenáš, 4. Matic Žitko, 13. Patryk Fryc (85, 70. Konrad Handzlik) - 22. Kacper Skibicki (66, 8. Mikołaj Gabor), 11. Robert Ziętarski, 21. Maciej Kona, 23. Germán Ruiz(61, 66. Piotr Witasik), 7. Tiago Alves (76, 17. Mateusz Marzec) - 27. Przemysław Kita.

Stal: 1. Krystian Kalinowski - 2. Adam Waszkiewicz, 21. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka - 20. Szymon Jopek (51, 24. Fryderyk Stasiak), 13. Przemysław Stelmach, 5. Łukasz Pietras, 10. Piotr Mroziński, 11. Michał Mistrzyk (69, 6. Michał Trąbka) - 8. Robert Dadok (75, 9. Michał Kitliński).