Pierwsza liga odjeżdża piłkarzom Olimpii

19:56, 28.04.2019 ŁP Aktualizacja: 10:52, 29.04.2019
Skomentuj

Piłkarze Olimpii ponieśli dość nieoczekiwaną porażkę na własnym stadionie. Grudziądzanie przegrali 1:2 z ostatnim w tabeli ROW-em Rybnik 1:2 i spadli na piąte miejsce w tabeli ligowej.

Początek niedzielnego pojedynku w żaden sposób nie wskazywał na takie rozstrzygnięcie. Gospodarzy już w 3. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził German Ruiz.

Olimpia po szybko strzelonej bramce nieco spuściła z tonu, a coraz odważniej na boisku w naszym mieście poczynali sobie przyjezdni. W efekcie goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Wojciecha Muzyka pokonał Dominik Zawadzki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej odmianie. Grudziądzanie najczęściej swoich sił próbowali w strzałach z dystansu. Z miejscami silnymi uderzeniami piłkarzy Olimpii bardzo dobrze radził sobie golkiper gości, Aleksander Łubik.

W samej końcówce meczu wydarzyło się to, czego z upływem kolejnych minut najbardziej obawiali się kibice "biało-zielonych". Decydujący o zwycięstwie rybniczan cios zadał na 180 sekund przed końcem meczu Przemysław Brychlik.

Olimpia Grudziądz 1-2 ROW 1964 Rybnik
Germán Ruiz 2 - Dominik Zawadzki 37, Przemysław Brychlik 87

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 13. Patryk Fryc (90, 8. Mikołaj Gabor), 28. Ivan Očenáš, 6. Ariel Wawszczyk, 12. Bartosz Sulkowski - 22. Kacper Skibicki (57, 70. Konrad Handzlik), 21. Maciej Kona, 11. Robert Ziętarski, 23. Germán Ruiz (65, 17. Mateusz Marzec), 7. Tiago Alves (78, 9. Marcin Kaczmarek) - 27. Przemysław Kita.

ROW 1964: 22. Aleksander Łubik - 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 31. Michał Bojdys, 27. Przemysław Szkatuła - 23. Robert Tkocz, 15. Szymon Jary, 11. Dominik Zawadzki (85, 10. Bartosz Kunat; 90, 97. Michał Rostkowski), 19. Bartosz Giełażyn (89, 4. Paweł Jaroszewski), 8. Mateusz Mazurek (86, 20. Mateusz Bukowiec) - 89. Przemysław Brychlik.

Olimpia ostatecznie przegrała z ROW-em 1:2 i w ligowej tabeli spadła na piąte miejsce.