Zamknij

Olimpia Grudziądz w Totolotek Pucharze Polski

21:12, 24.09.2019 J.R Aktualizacja: 21:13, 24.09.2019
Skomentuj

Piłkarze Olimpii Grudziądz rozpoczynają zmagania w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka w 1/32 finału jest Stal Mielec.

Grudziądzanie w miniony weekend rozegrali spotkanie w ramach 10. kolejki Fortuna 1 Liga. "Biało-zieloni" przed własną publicznością po niezwykle emocjonującym pojedynku zremisowali 1:1 z Puszczę Niepołomice. Obie bramki padły dopiero w doliczonym czasie gry.

Najpierw idealnym uderzeniem z lewej nogi popisał się hiszpański pomocnik Olimpii, Omar Monterde. Niespełna minutę później do wyrównania doprowadzili goście. Zamieszanie pod bramką grudziądzkiego zespołu wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko, Jakub Bąk.

Teraz przed drużyną Jacka Trzeciaka początek rywalizacji pucharowej. Olimpia ze Stalą Mielec rozegrała w tym sezonie jak dotąd jedno spotkanie. W lidze, "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe 0:2. Środowe starcie będzie więc idealną okazją do rewanżu.

Rejestracja DKMS

Mecz pucharowy poza rywalizacją sportową będzie miał również charytatywny akcent. Przy okazji 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski organizowana jest akcja rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS.

Akcja prowadzona będzie już od godziny 17. Najpierw przed bramą główną (od strony ul. Piłsudskiego). Później, w trakcie trwania meczu obok stoiska Sklepu Kibica.

Każda osoba, która zdecyduje się na rejestrację w bazie otrzyma od klubu czerwoną opaskę, która będzie uprawniała do wejścia na pucharowy mecz Olimpii ze zniżką 50 % ( klub przygotował na tę okazję specjalne vouchery).

Początek spotkania na Stadionie Centralnym przy ul. Piłsudskiego 14 o godzinie 19:00.