Zamknij
REKLAMA

Artem Laguta podpisał kontrakt na starty w MRGARDEN GKM

10:38, 08.11.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Artem Laguta podpisał kontrakt na starty w MRGARDEN GKM w sezonie 2020! Rosjanin już 28 czerwca, tuż po historycznym meczu i wyjazdowej wygranej na toruńskiej Motoarenie, ogłosił, że nadal będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. Teraz załatwiono wszelkie formalności.

Dla Rosjanina będzie to szósty rok w Grudziądzu. Trafił tutaj z Unii Tarnów przed sezonem 2015, kiedy to GKM powracał do PGE Ekstraligi. Z miejsca stał się czołowym zawodnikiem naszej drużyny, a od trzech lat co roku jest najskuteczniejszym wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego. Sezon 2019 zakończył z średnią 2,286 pkt/bieg, co było piątym wynikiem indywidualnym w całej lidze.

Laguta jest trzecim seniorem, który związał się z grudziądzkim klubem w listopadowym okresie transferowym. Wcześniej dwuletnie umowy parafowali Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre.

– Chyba nikt nie wyobraża sobie naszej drużyny bez tego zawodnika. W tym roku, zarówno my, jak i sam Artem nie chcieliśmy czekać do końca sezonu, dlatego też rozmowy na temat przedłużenia kontraktu zaczęliśmy już w czerwcu. Szybko udało się wypracować porozumienie i jesteśmy szczęśliwi, że nasz Rosjanin już szósty sezon będzie startował w Grudziądzu – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Oprócz startów w Polsce Artema ponownie czeka także rywalizacja w cyklu Grand Prix. Tam nie układało mu się najlepiej w minionym sezonie, jednak otrzymał od organizatorów Indywidualnych Mistrzostw Świata stałą dziką kartę i w przyszłym roku ponownie zobaczymy go w elicie. (GKM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

WonWon

4 3

Na ile podpisał na 10 czy 20 lat. Chyba łysy za to zapłaci. Nie dla żużla w Grudziądzu z miejskiej kasy. Ludzie co z Wami? ? Przecież to żadna inwestycja i promocja. To widzi mi się dla pseudo biznesnenów z Grudziądza 20:46, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmMm

0 0

Dla pseudo biznesmenów, a i tak miasto głównym sponsorem. No, ale jak ktoś na forum powiedział chodzi 10 tyś ludzi:). Szkoda tylko że stadion nawet takiej pojemności nie ma. No i klub o zgrozo z biletów się utrzymuje, prawie uwierzyłem, że do kasy miasta jeszcze pieniądze daje bym pomyślał. Cóż matematyka widać nie jest mocną stroną tego miasta. Jeszcze ci powie jeden, że wszędzie samorządy na kluby żużlowe dają. Czyli rozumiem, że zadłużenie będzie rosło podwyżki będą szły a tu dalej będzie dawane? Może niech ktoś też zajrzy do kas tych innych miast przy okazji, a nie pustymi frazesami rzuca. Bo tak to jakby rozmowa gimnazjalistów to była. Bez urazy. Ale miłość i stronniczość do pewnych dyscyplin w Grudziądzu mnie nie dziwi. 00:47, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz