Zamknij
REKLAMA

Stanowisko prezydentów miast dotyczące wymagań Ekstraligi żużlowej

10:56, 18.11.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W Grudziądzu, na zaproszenie Prezydenta Macieja Glamowskiego spotkali się w czwartek 14 listopada prezydenci miast, samorządowcy oraz dyrektorzy samorządowych instytucji administrujących infrastrukturą sportową. Spotkanie było kontynuacją debaty zainicjowanej niedawno przez Prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka na temat finansowania sportu żużlowego.

Ze względu na wagę tematu, krąg samorządów chcących przystąpić do rozmów na temat finansowania żużla poszerza się także o kluby pierwszoligowe, a w ostatnim czasie chęć uczestniczenia w projekcie zgłosili także przedstawiciele miast, w których funkcjonują drużyny z drugiej ligi, co inicjatorzy przedsięwzięcia przyjęli z zadowoleniem.

Przypomnijmy, że narzucane klubom sportowym przez Ekstraligę wymagania odnośnie standardów infrastruktury stadionów w lwiej części są ciężarem finansowym spadającym na barki samorządowych budżetów. Niespełnianie tych warunków, których zasadność bardzo często jest co najmniej dyskusyjna, może skończyć się w ekstremalnej sytuacji wykluczeniem klubu z rozgrywek.

Właśnie dlatego prezydenci miast postanowili solidarnie upomnieć się o racjonalną politykę inwestowania w żużlową infrastrukturę. Stawianie coraz większych wymogów technicznych staje się niekończącym pasmem oczekiwań i roszczeń, które z perspektywy miast są najzwyczajniej nieracjonalne.

Samorządy chcą być partnerem dla Polskiego Związku Motorowego, a partnerstwo to ma polegać przede wszystkim na opiniowaniu proponowanych przez Ekstraligę zmian oraz na zgłaszaniu własnych uwag i sugestii. Nie wykluczono przedstawienia władzom Polskiego Związku Motorowego propozycji formalnego uregulowania w przepisach konieczności uwzględnienia głosu samorządów przy opiniowaniu wprowadzania zmian regulaminowych w zakresie infrastruktury.

Aby głos miast był silny i wyrazisty, samorządowcy postanowili swoje spotkania ująć w formę stowarzyszenia. Na następne spotkanie przygotowana będzie propozycja statutu, który zostanie przedstawiony reszcie partnerów.

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2020 r. w Gnieźnie. Uczestnicy grudziądzkiej debaty byli zgodni, że do swojego gremium zaproszą samorządowców wszystkich miast, w których działają kluby żużlowe na poziomie Ekstraklasy, I Ligi oraz II Ligi.

W spotkaniu 14 listopada udział wzięli przedstawiciele Zielonej Góry, Gniezna, Rybnika, Leszna, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Grudziądza. Jednakże także nieobecni z przyczyn niezależnych Prezydenci wielu innych miast zadeklarowali swoje wsparcie dla projektu i samego spotkania.

Obecni samorządowcy jednogłośnie podtrzymali chęć spotkania z Prezesem Polskiego Związku Motorowego Panem Michałem Sikorą.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz