Zamknij
REKLAMA

GKM Grudziądz. Pozytywny wynik testu COVID-19 u dwóch zawodników. Mecz z BETARD Spartą Wrocław przełożony!

16:55, 28.03.2021 | gkm.grudziadz.net
Skomentuj
REKLAMA

Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz uzyskali pozytywne wyniki testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a osoby zostały poddane izolacji.

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. To samo dotyczy przedsezonowych sparingów.

W ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz przedsezonowe testy dały pozytywny wynik u dwóch zawodników i dwóch mechaników (27 marca). Nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej.

Oznacza to, że osoby zostały wykluczone z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli 6 kwietnia.

Nie dojdzie do skutku zaplanowane na 3 kwietnia inauguracyjne spotkanie PGE Ekstraligi, w którym ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM miał podejmować BETARD Spartę Wrocław. Powodem są zakażenia koronawiursem w naszej drużynie. Pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 otrzymało trzech zawodników: Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak oraz Kacper Łobodziński.

PGE Ekstraliga ustaliła nowy termin meczu. Ekipę ze stolicy Dolnego Śląska podejmiemy w Grudziądzu 23 kwietnia (piątek) o godzinie 20:30. Żółto-niebiescy sezon zainaugurują meczem w Zielonej Górze (9 kwietnia), z kolei pierwszym domowym spotkaniem będzie pojedynek z Moje Bermudy Stalą Gorzów (18 kwietnia).

(gkm.grudziadz.net)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NemoNemo

3 0

Brawo Glam, więcej kasy należy wpakować w te Leszcze z ZOO, może nie zachorują na Covida.... ha ha ha... 🤣🤣🤣🤣🤣 08:42, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

2 0

Nic dziwnego ze zalapali sie na wirusa bo jak przechodzilem obok stadionu idac na cmentarz to cale towarzystwo w czasie treningu rozbawione na zapleczu i w boksach bez masek, SZOK no i sa wyniki !!! 08:48, 29.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%