KS Stal Grudziądz przegrywa pierwszy mecz w fazie play off

19:40, 21.04.2018 J.R Aktualizacja: 07:55, 22.04.2018
Skomentuj

W dniu dzisiejszym na nowej Hali Sportowej przy SP nr 11 w Mniszku KS Stal rozegrała zacięty mecz w drugiej fazie play off. Do Grudziądza przyjechała drużyna GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Początek spotkania należał do gości. Grudziądzanie dopiero przy stanie 9:8 wyszli na prowadzenie. Później walka punkt za punkt. Jak goście uzyskali przewagę przy stanie 17:19 Piotr Gabrych, trener gospodarzy poprosił o czas, to pozwoliło odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie przy stanie 22:21. Goście jednak ostatecznie wygrywają pierwszego seta 26:28.

Drugi set to również zacięta walka punkt za punkt. Dopiero przy stanie 16:19 goście uzyskują przewagę trzech punktów i wtedy o czas poprosił trener gospodarzy. Od tego momentu grudziądzanie odrabiają straty, ale to jednak nie wystarcza i ostatecznie przegrywają drugiego seta 22:25.

Trzeci set to przewaga gospodarzy przy stanie 11:8 o czas poprosił trener gości, jednak dalej grudziądzanie powiększają przewagę i prowadzą nawet 16:10. Przy stanie 18:16 jak tylko goście zaczęli odrabiać straty i czas poprosił trener Piotr Gabrych. Pozwoliło to na utrzymanie prowadzenia. Przy stanie 23:19 o czas prosi trener gości. To nie pomogło Stoczniowcom i KS Stal wygrywa trzeciego seta 25:20.

Czwarty set to mocne otwarcie gości i przy stanie 0:3 o czas poprosił trener gospodarzy. Pomogło to naszym siatkarzom odzyskać wiarę w zwycięstwo i wyrównać 3:3, a nawet objąć prowadzenie 7:5. Goście jednak walczą i doprowadzają do wyrównania 8:8 i wychodzą na prowadzenie 9:11 - o czas prosi trener Gabrych. To pozwala gospodarzom odrobić straty i ponownie jest remis 11:11, a po chwili prowadzą 15:13. Później ponownie walka punk za punkt, ale goście wychodzą na prowadzenie 18:21. Gospodarze walczą, ale nie udaje im się wygrać tego seta (23:25) i ostatecznie przegrywają po zaciętej walce mecz 1:3.

Jutro drugi mecz z serii play off o godzinie 12.00 na Hali Sportowej SP nr11 przy ul Droga Mazurska 2 w Grudziądzu. Zapraszamy.