Kolejne spotkanie w play off KS Stal - GKS Stoczniowiec 2:3

13:57, 22.04.2018 J.R Aktualizacja: 21:11, 22.04.2018
Skomentuj

Dzisiaj o godz 12.00 na Hali Sportowej SP nr 11 rozegrano mecz rewanżowy w drugiej fazie play off siatkówki mężczyzn II ligi pomiędzy KS Stal Grudziądz a GKS Stoczniowiec Gdańsk. Mecz był bardzo zaciekły, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w piątym secie.

W pierwszym secie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie osiągając kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 15:11 goście proszą o czas, ale mimo to przewaga gospodarzy dalej rośnie osiągając 20:12. Tego seta grudziądzanie już nie oddają wygrywając go wysoko 25:14

Drugi set również rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy od początku seta uzyskują przewagę i dopiero przy stanie 5:5 goście wywalczyli remis, a potem obejmują niestety prowadzenie 6:7. Zawodnicy trenera Piotra Gabrycha jednak nie dają za wygraną i ponownie w tym secie wychodzą na prowadzenie przy stanie 10:8. W dalszej części seta walka punk za punk z przewagą KS Stal Grudziądz. Przy stanie 14:15 dla Stoczniowca o czas prosi trener Piotr Gabrych. Pozwala to uspokoić grę i ponownie gospodarze wychodzą na prowadzenie przy stanie 20:19. Walka jednak jest zacięta i ostatecznie seta wygrywają goście 24:26.

Trzeci set to wyrównana walka obydwu zespołów, ale goście jednak uzyskują niewielka przewagę. Przy stanie 6:9 Piotr Gabrych prosi o czas.
To nie pomaga naszym siatkrzom i goście uzyskują kilkupunktowe prowadzenie w tym secie 8:14. Przy stanie 14:18 o czas ponownie prosi trener gospodarzy. Pozwala to odrobić kilka punktów i grudziądzanie przy stanie 18:18 mają remis, a przy stanie 20:19 wychodza na prowadzenie.
Poźniej walka punkt za punkt, ale to grudziądzanie mają pierwszą piłkę setową 24:22 i wygrywają seta 25:23

Czwarty set lepiej zaczynają goście i dopiero przy stanie 4:4 grudziądzanie doprowadzają do remisu. Później ponownie walka punkt za punkt, ale to goście wychodzą na prowadzenie przy stanie 6:9 i o czas prosi trener gospodarzy. To pozwala odrobić straty do remisu przy stanie 12:12 i później wychodzą na prowadzenie 13:12. Jednak goście szybko odbudowują swój atak i z kolei oni wychodzą na prowadzenie 13:17. Wtedy też trener gospodarzy prosi o czas. Nie pozwala to odrobić strat i GKS Stoczniowiec wygrywa seta 25:22 i tym samy doprowadza do tie-break'a

Piąty set to wyrównana walka od początku. Jednak od stanu 3:3 nagle goście odskakują 3:6 i trener gospodarzy prosi o czas. To jednak nie pomaga i Stoczniowiec utrzymuje przewagę trzech punktów przy stanie 9:12
Grudziądzanie jednak walczą i przy stanie 11:12 o czas proszą goście. Grudziądzanie  doprowadzają do remisu 14:14 a następnie uzyskują prowadzenie 15:14. Goście również doprowadzają do remisu a następnie już prowadzą 15:16 i po zaciętym meczu wygrywają 3:2.

Po dwóch meczach w play off prowadzi GKS Stoczniowiec 2:0, a kolejne spotkania w Gdańsku