Zamknij

Grudziądz. Kacper Strycharz na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA U–17 w piłce siatkowej

16:04, 17.03.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Młody grudziądzanin reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA U–17 w piłce siatkowej. Kwalifikacje do rundy finałowej odbyły się w ramach zmagań regionalnych stowarzyszeń siatkarskich w gruzińskim Tbilisi. 

Polska reprezentacja piłki siatkowej U-17 zagra na Mistrzostwach Europy. Dotychczas zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA. Zwycięstwo z Białorusią dało siatkarzom bezpośredni awans do finałowego turnieju Mistrzostw Europy. Turniej rozegrany zostanie w lipcu 2021 roku w Albanii.

Wśród zawodników reprezentacji znajduje się młody grudziądzanin – Kacper Strycharz. Do kadry narodowej do lat 17 dołączył w październiku 2020 roku.

Cieszę się, że mogę trenować z takimi chłopakami. Jesteśmy mocną i zgraną ekipą. Wróciliśmy z super wynikiem, ale nie spoczywamy na laurach. Mierzymy wyżej, mierzymy w Mistrzostwo Europy. Chciałbym podziękować mojej całej rodzinie, za wiarę we mnie, a szczególnie mojej mamie i siostrze. Zawsze byli przy mnie i to im zawdzięczam wszystko. Bez nich nie byłoby tego sukcesu – mówi Kacper Strycharz.

Grudziądzanin od sześciu lat trenuje piłkę siatkową. Swoje pierwsze kroki stawiał w KS Stal Grudziądz, a następnie trenował w Koset Grudziądz. Reprezentował również województwo Kujawsko-Pomorskie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. 

Aktualnie Kacper jako zawodnik KS Stal Grudziądz jest wypożyczony do klubu UKS SMS Joker Piła. W tym samym mieście uczęszcza do Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Brak słów Brak słów

1 1

13 i do Świecia dobry myślący 07:05, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%