Zamknij

Prezydent Grudziądza spotkał się z Jakubem Krzemińskim, złotym medalistą Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce

17:14, 28.09.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się dziś, 28 września, z Jakubem Krzemińskim, który jest aktualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski młodzików zarówno w plażowej, jak i halowej odmianie siatkówki.

Jakub Krzemiński jest wychowankiem i wciąż graczem TS Koset Grudziądz, jednak – z uwagi na naukę i dalszą chęć rozwoju – na zasadzie wypożyczenia reprezentuje barwy UMKS MOS Wola Warszawa i jednocześnie jest uczniem oraz zawodnikiem SMS PZPS Spała.

W ostatnich tygodniach zawodnik zdobył wspólnie z Szymonem Pietraszkiem złoty medal Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej. Co ciekawe, obronił tytuł wywalczony rok wcześniej, kiedy to po złoto sięgnął w parze ze starszym o rok bratem Kacprem.

– Zwykło się mówić, że w sporcie trudniej jest mistrzostwo obronić niż zdobyć je pierwszy raz – mówi Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Tym większe gratulacje dla naszego sportowca, któremu ta sztuka się udała. Jestem bardzo dumny, że Grudziądz może poszczycić się tak zdolną młodzieżą. Dlatego wspieramy na miarę naszych możliwości wszystkie dyscypliny i kluby sportowe, działające na terenie naszego miasta.

To nie jedyny sukces, jaki w ostatnim czasie zanotował Jakub Krzemiński. Mimo że specjalizuje się w grze na piasku i treningi poświęca tej odmianie siatkówki, we wrześniu wsparł klubowych kolegów rywalizujących w Mistrzostwach Polski młodzików w hali. Zespół z grudziądzaninem w składzie sięgnął po złoto, a sam Jakub Krzemiński wybrany został MVP turnieju finałowego.

W dzisiejszym spotkaniu w gabinecie Prezydenta udział wziął również trener Jakuba w TS Koset Grudziądz Jacek Nowak. Obaj goście otrzymali listy gratulacyjne oraz pamiątkowe upominki.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

4 0

łysy przynosi pecha sportowcom 20:50, 28.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie chie..nomNie chie..nom

2 2

Bo życie jest piękne tylko ludzie coraz gorsi po trupach do celu . 04:38, 29.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%