Derby regionu dla MKS Grudziądz

16:57, 24.02.2019 Z.O. Aktualizacja: 21:50, 24.02.2019
Skomentuj

Kolejny udany występ przed własną publicznością zaliczyli  drugoligowi szczypiorniści MKS-u Grudziądz, którzy w hali na osiedlu Lotnisko pokonali MKS Henri Lloyd Brodnica 30:18 (16:6). Dzięki tej wygranej nadal liczą się w walce o awans do I ligi. Fotorelację z tego spotkania zamieściliśmy już wczoraj.

[ZT]72437[/ZT]

Od pierwszych minut sobotniego meczu zarysowała się przewaga grudziądzan i już w 8 minucie trener brodniczan zmuszony był wziąć czas dla swej drużyny. Na niewiele się to zdało. Grudziądzanie nie zwalniali tempa, po kwadransie i obronie karnego przez Macieja Ziółkowskiego na tablicy widniał wynik 9 : 3.

W tym fragmencie gry dobrze funkcjonowała obrona, tutaj doskonałe prezentował się nasz nowy zawodnik, Adam Twardo, 5-krotny mistrz Polski z Wisłą Płock, natomiast w kontrach brylował  Kruszewski Paweł. To wszystko miało wpływ na wynik, dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się naszym wysokim prowadzeniem – ocenia Sylwester Ziółkowski, trener MKS-u Grudziądz.  W drugiej połowie grudziądzanie nie zwalniali tempa po bramkach Rumniaka; Prietza systematycznie powiększali przewagę w 43 min szczypiorniści MKS-u prowadzili 23:11, natomiast na 10 minut przed końcem spotkania było 25:12. - Tak wysokie prowadzenie pozwoliło na wprowadzenie zawodników, którzy mniej przebywali dotychczas na boisku - zaznacza szkoleniowiec grudziądzan. - Tu trzeba wspomnieć, że ci chłopacy nie zawiedli i nie pozwolili na odrobienie strat przez brodniczan.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem MKS Grudziądz 30:18 i tym samym zrewanżowali się przyjezdnym za porażkę w pierwszej rundzie. Podsumowując, grudziądzanie wychodząc na boisko byli mocno zmotywowani i skoncentrowani do potyczki sportowej. Można stwierdzić, że praktycznie wszystko wychodziło. W obronie brylowali duety Twardo-Rumniak i Prietz-Bartecki, swoje dołożyli Kruszewski i Orłowski w ataku, a wspierał w bramce Ziółkowski. To wszystko mogło się podobać licznie przybyłym kibicom, w tym Prezydentowi Grudziądza - Maciejowi Glamowskiemu, który swoją obecności sprawił miłą niespodziankę zawodnikom i kibicom.