Zamknij
REKLAMA

Grudziądzanin Zbigniew Mądrzyński z brązowym medalem w Korei

16:08, 06.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 2-8 września w Korei Południowej odbywają się Mistrzostwach Świata ARDF Korea - Schoko (radioorientacja sportowa), w których startuje reprezentacja z Polski. W skład reprezentacji wchodzi mieszkaniec Grudziądza Zbigniew Mądrzyński, który w kategorii SPRINT zdobył dla Polski brązowy medal. Zobaczcie kilka zdjęć jakie dostaliśmy z Korei.

Radioorientacja sportowa jest amatorskim sportem "mapy i kompasu", łączącym umiejętności biegu na orientację i poszukiwania kierunku nadającego radia. Jest to wyścig na czas, w którym zawodnicy używają mapy do biegu na orientację, kompasu magnetycznego i anten kierunkowych służących do poszukiwania nadajników radiowych. Reguły i międzynarodowe zawody organizowane są przez International Amateur Radio Union. Na całym świecie najbardziej znany jest pod akronimem z języka angielskiego ARDF (Amateur Radio Direction Finding) ale nazywany jest też radiolokacją sportową, radioorientacją sportową, radiosportem lub polowaniem na lisa.

Podczas zawodów ARDF uczestnicy używają urządzeń radiowych na 2 m lub 80 m według przydziału częstotliwości. Te dwa pasma wybrane zostały z powodu ich uniwersalnej dostępności dla krótkofalowców we wszystkich krajach świata. Instalacja radiowa noszona przez zawodników podczas biegu musi być zdolna do odbioru sygnału transmitowanego przez pięć nadajników i składa się odbiornika, tłumika i anteny kierunkowej. Najczęściej jest to jedno, kieszonkowe urządzenie zawierające wszystkie trzy elementy.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

TomekTomek

0 0

Brawo Zibi 16:54, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sp2gkqSp2gkq

0 0

Zbyszek gratulacje !!! 06:10, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone