Zamknij
REKLAMA

Głosujmy na Martę Wieliczko plebiscycie Przeglądu Sportowego

08:18, 04.12.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku znalazła się wioślarska czwórka podwójna, w której składzie jest grudziądzanka Marta Wielczko. Głosy można oddać do 4 stycznia 2019 r.

Marta Wieliczko wraz z koleżankami z reprezentacji Polski: Katarzyną Zillmann,

Marią Springwald i Agnieszką Kobus-Zawojską mogą liczyć na wyróżnienie w plebiscycie, który tradycyjnie organizuje „Przegląd Sportowy”. Wszystkich mieszkańców Grudziądza zachęcamy do głosowania. Wystarczy wejść na stronę: https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/.

Warto dodać, że Międzynarodowa Federacja Wioślarska rozstrzygnęła swój coroczny plebiscyt na najlepszych wioślarzy. Podczas gali, która odbyła się w Berlinie ogłoszono, że kobiecą osadą roku została wybrana polska czwórka podwójna. W składzie osady jest zawodniczka Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz Marta Wieliczko. W 2018 r. kobieca czwórka podwójna zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, które odbywały się w sierpniu w Glasgow oraz złoty medal Mistrzostw Świata Seniorów wywalczony we wrześniu w bułgarskim Płowdiw. Aby zostać nominowanym, należało się pochwalić aktualnym tytułem z mistrzostw świata, a także znaleźć uznanie w oczach głosujących internautów oraz kapituły ekspertów. Do miana Żeńskiej Osady Roku 2018 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej kandydowały również dwójka z Kanady oraz jedynka z Irlandii. W wyniku głosowania Polki zajęły bezapelacyjne pierwsze miejsce. Podczas uroczystej gali w Berlinie Polki otrzymały pamiątkowe złote medale. Na scenie wioślarkom towarzyszył trener Jakub Urban. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone