Zamknij
REKLAMA

1,8mln PLN grudziądzkie spółki miejskie rozdały w 2018r.

09:10, 07.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Toczy się dyskusja na temat finansowania sportu w Grudziądzu. Wiele klubów i stowarzyszeń otrzymuje dofinansowanie z miasta, ale również pozyskuje środki bezpośrednio od miejskich spółek. Skala tego zjawiska jest spora. Zgodnie z zestawieniem przesłanym przez Urząd Miejski jest to kwota prawie 1,8 mln zł jakie miejskie spółki przekazały w 2018r. w ramach darowizn, umów reklamowych i sponsorskich. Prezydent chce to zmienić, aby przekazywanie publicznych środków było bardziej transparentne. Rekordzistą w tym zestawieniu jest spółka OPEC, która rozdała prawie 1,4 mln zł.

Czy to się zmieni? Będziemy to śledzić.

Póki co początek roku tego nie zapowiada. Pojawiły się już informacje o pożyczkach jakie otrzymała Olimpia SA na kilkaset tysięcy złotych od miejskich spółek, a zaplanowane w budżecie miasta środki na ten rok dla klubu to kwota 2mln zł. Wydaje się, że będzie to mało, aby Olimpia mógł normalnie funkcjonować, ponieważ samo zadłużenie z poprzedniego roku to 1,5mln zł. Mamy również informacje, że duża część sponsorów klubu wycofuje się z finansowania i zapewne miasto, aby uratować spółkę Olimpia SA będzie musiało znaleźć kolejne pieniądze.

Mamy również sygnały, że zaplanowane na kwiecień zawody balonowe na polecenie prezydenta mają być dofinansowane przez miejską spółkę OPEC w wysokości kilkudziesięciu tys.zł.

Trwa również presja prezydenta na klub Olimpia, który działa jako stowarzyszenie. Miasto na dzień dzisiejszy wstrzymało finansowanie klubu, który działa od 1923r. Prezydent takim działaniem chce spowodować wprowadzenie "swojego człowieka" do klubu, aby mieć wpływ na jego funkcjonowanie. Trwają rozmowy. 

Pełne zestawienie przekazanych środków przez miejskie spółki są tutaj

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

OpimpiaOpimpia

0 0

Obiecał, że da..musi dac. Obiecał .Kowarowskiego wprowadzi do zarządu ... 05:41, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

1 0

Kowarowskiego wszyscy chcą taki to fachowiec hihihi 11:39, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone