Zamknij

Mateusz Rudyk medalista MŚ w kolarstwie torowym u prezydenta

15:15, 14.03.2019 J.R Aktualizacja: 23:35, 14.03.2019
Skomentuj

Dzisiaj o godzinie 9.00 w gabinecie Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego odbyło się spotkanie z brązowym medalistą Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym Mateuszem Rudykiem. Zawody odbywały się  w terminie 27 lutego-3 marca w Pruszkowie.

Mateusz Rudyk w wyścigu półfinałowym rywalizował z Holendrem Harrym Lavreysenem. Wygrał pierwszą potyczkę, ale w kolejnych musiał uznać wyższość rywala i zadowolić się możliwością walki o brązowy medal z Australijczykiem Matthew Gletzierem. Polak po zaciętej walce zwyciężył i mógł się cieszyć z brązowego medalu Mistrzostw Świata.

W rozegranym chwilę później holenderskim finale zwycięzcą okazał się Harry Lavreysen, który pokonał rodaka Jeffreya Hooglanda.

Przypomnijmy, Mateusz Rudyk to: medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, od kilku lat jest stypendystą Prezydenta Grudziądza.