Zamknij

Sukcesy grudziądzan w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate

08:26, 20.05.2019 | J.R
Skomentuj

W dniach 18-19 maja b.r. we Wrocławiu odbyły się 33 Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W zawodach uczestniczyło 780 zawodników  z 28  krajów,w tym reprezentacja Grudziądza.

W finale zawodów kat chłopców 10-11 lat  Janek Januszewski zajął ostatecznie 5 miejsce w kata, minimalnie przegrywając miejsce na podium w kumite  Janek Januszewski wygrał walkę z reprezentantem Rumunii, a w drugiej przegrał na punkty.. Janek Januszewski jest uczniem szkoły w Piaskach.

Dzielnie walczyła Liwia Szlitkus w kat dziewcząt 10-11 lat wygrała walkę z reprezentantką Bułgarii, w drugiej trafiła na silną Ukrainkę i odpadła w 1/16 finału

Pozostali mimo ogromnego stresu dali z siebie wszystko. Wszyscy nasi zawodnicy uczniowie szkól grudziądzkich, Rogóźna i Płużnicy byli debiutantami w tak poważnej imprezie .

W czerwcu grudziądzcy karatecy mieli brać udział w Otwartych Mistrzostwach Holandii, ale brak środków finansowych przesuwa ten start na  rok 2020.

Reprezentację miasta na europejski Turniej ubrała Firma JO-TA Pana Andrzeja Lewandowskiego.