Zamknij

Mateusz Wilangowski z Wisły Grudziądz zdobył srebrny medal

12:46, 03.06.2019 Z.O. Aktualizacja: 20:25, 03.06.2019
Skomentuj

Mateusz Wilangowski z Wisły Grudziądz zdobył srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy na torze regatowym w Lucernie.

To kolejny sukces w karierze niespełna 28-letniego zawodnika. W przeszłości zdobywał już brązowe medale młodzieżowych mistrzostw świata (2013 rok), mistrzostw świata seniorów (2014 rok) w ósemce, a także przed dwoma laty srebro w Mistrzostwach Europy. W 2016 roku Mateusz Wilangowski startował również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W niedzielnym finale  wychowanek grudziądzkiej Wisły rywalizował w męskiej czwórce bez sternika razem z Michałem Szpakowskim z AZS SMS Toruń, Mikołajem Burdą z RTW Lotto Bydgostii oraz Marcinem Brzezińskim z warszawskiego TW. Polacy przegrali finał jedynie z osadą Wielkiej Brytanii, natomiast brązowy medal zdobyli Niemcy.

Niestety, ze Szwajcarii bez medalu powróci Marta Wieliczko. Wioślarka Wisły Grudziądz wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Marią Springwald oraz Katarzyną Zillmann w rywalizacji czwórek podwójnych dość niespodziewanie uplasowały się tuż za podium, uzyskujać czwarty wynik niedzielnych finałów. A warto dodać, że broniły mistrzowskiego tytułu sprzed dwóch lat, a ponadto są aktualnymi mistrzyniami świata. Tym razem Polki musiały uznać wyższość Niemkom, Holenderkom oraz Ukrainkom.