Zawodnicy KW "Wisła" wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

14:11, 30.08.2019 J.R Aktualizacja: 14:12, 30.08.2019
Skomentuj

Od 25 sierpnia 2019 roku w austriackim Linzu trwają Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Tegoroczne mistrzostwa świata są nie tylko walką o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie. W składzie reprezentacji Polski znalazło się dwóch zawodników Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz tj. Marta Wieliczko oraz Mateusz Wilangowski. W dniu wczorajszym (czwartek) kobieca czwórka podwójna w składzie z Martą Wieliczko, Agnieszką Kobus-Zawojską, Marią Springwald i Katarzyną Zillmann wygrały swój repasaż z czasem 06:12.10.

Polki bardzo pewnie awansowały do finału A wyprzedzając Brytyjki oraz Amerykanki. Awans do ścisłego finału oznacza, że polska osada uzyskała kwalifikację do igrzysk olimpijskich. Przepustkę do finału A i na igrzyska wywalczyła też czwórka bez sternika w składzie z Mateuszem Wilangowskim, Marcinem Brzezińskim, Mikołajem Burdą i Michałem Szpakowskim, która zajęła drugie miejsce w półfinale z czasem 05:46.97. Wygrali Australijczycy a trzeci byli Amerykanie. Finały zaplanowano na niedzielę.

25 września 2019 r. Trenerem Marty Wieliczko jest Jakub Urban, który jest również trenerem kadry narodowej wioślarzy. Trenerem Mateusza Wilangowskiego jest Krzysztof Zieliński. Uzyskanie kwalifikacji na najważniejszą imprezę dla każdego sportowca to ogromny sukces zawodników reprezentujących Klub Wioślarski „Wisła”. Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w przyszłym roku w Tokio.