Zamknij

XVI Puchar Polski Kadetów i IX Puchar Polski Kadetek w boksie

12:24, 19.11.2019 J.R Aktualizacja: 17:04, 19.11.2019
Skomentuj

W dniach 14-17 listopada na hali sportowej Miejskiego Klubu Sportowego „Start” przy ul. Konarskiego 36 w Grudziądzu odbyły się zawody bokserskie rangi Pucharu Polski. Organizatorem zawodów był Polski Związek Bokserski oraz Miejski Klub Sportowy „Start” w Grudziądzu. Na grudziądzkim ringu stanęło 65 zawodniczek z 32 klubów oraz 147 zawodników z 71 klubów (łącznie 15 Okręgowych Związków Bokserskich).

W XVI Pucharu Polski Kadetów i IX Pucharu Polski Kadetek startowało 212 osób – 147 zawodników z 71 klubów i 65 zawodniczek z 42 klubów W klasyfikacji drużynowej wśród kadetek zwyciężył MKSW Pomorzanin Toruń, drugie miejsce zajął KS Boxing Team Chojnice, a trzecie GUKS Carbo Gliwice. Najlepszą zawodniczką Pucharu Polski kadetek została wybrana Alexas Kubicki, a najładniejszą walkę stoczyły Julia Szeremeta i Nikola Prymaczenko. W klasyfikacji drużynowej kadetów pierwsze miejsce zajął BKS Skorpion Szczecin, na drugim miejscu uplasował się NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a trzeci był GUKS Carbo Gliwice. Najlepszym zawodnikiem wśród kadetów został Dawid Litke. Najciekawszą walkę stoczyli Paweł Sulęski i Mateusz Urban. Z grudziądzkich zawodników najlepiej zaprezentował się Bahram Guluev, który zajął drugie miejsce w kategorii wagowej 54 kg.

Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników Pucharu Polski oraz popularyzacja boksu w kraju oraz regionie kujawsko-pomorskim.