Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowe Kryterium Ulicznego w Grudziądzu. Będą utrudnienia w ruchu

14:25, 30.07.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

7 sierpnia grudziądzkie ulice opanują dwa kółka. Kolarze z Polski i Europy będą się ścigać po raz siódmy w ramach Międzynarodowego Kryterium Ulicznego.

7 sierpnia na ulicach Grudziądza ścigać się będą kolarze z Polski i Europy. Od 16:00 do 20:00 odbywać się będzie VII Międzynarodowe Kryterium Uliczne o Puchar Prezydenta Grudziądza i Sponsorów, organizowane przez Autonomiczną Ludową Kolarską Sekcję „STAL”.

Na ulicach Grudziądza, tj. na ulicy Hallera między skrzyżowaniem z ulicą Żwirki a rondem Witolda Pileckiego, ścigać się będą kolarze w kategoriach: żak i żakini, kobiety OPEN, juniorki, juniorzy, juniorki młodsze oraz  juniorzy młodsi.

W wyścigu planowany jest udział około 80 zawodników z całej Polski oraz zaproszonych ekip z Niemiec, Litwy, Łotwy, Słowacji i Czech. Impreza została ujęta w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego, a punkty zdobyte przez zawodników zaliczane będą do challengeu Polskiego Związku Kolarskiego i Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Kryterium to kolejna okazja do uczczenia pamięci Szymona Wołocha.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Przy tej okazji informujemy, że od godz. 15.00 zmieni się stała organizacja ruchu w ciągu ul. Hallera, na odcinku od ul. Bora-Komorowskiego do ul. Solidarności. W związku z potrzebą całkowitego wstrzymania ruchu pojazdów, wymieniony odcinek drogi zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Ponadto w ramach zmian w stałej organizacji ruchu, na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z wjazdem i wyjazdem od strony ul. Chopina, podobna zmiana zostanie wprowadzona w ciągu ul. Cmentarnej, gdzie ruch realizowany będzie od strony ul. Parkowej i ul. Al. Żwirki, z ruchu wyłączone zostaną również przejścia dla pieszych zlokalizowane na wyłączonym odcinku drogi.

Kierującym pojazdami zalecamy korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych m.in. ulicami: Parkową, Drogą Łąkową, Chełmińska, Konarskiego. Zmiany w stałej organizacji ruchu obowiązywać będą do godz. 20:00.

Jednocześnie informujemy, że w związku z brakiem możliwości przejazdu (ul. Hallera - od ronda Pileckiego do Al. Żwirki) w godzinach 15:00-20:00 autobusy komunikacji miejskiej w kierunku osiedla Lotnisko, jak i Al. 23 Stycznia, kursować będą trasą objazdową przez ulice Solidarności, Konarskiego, Bora-Komorowskiego. Obowiązują wszystkie przystanki znajdujące się na zmienionej trasie przejazdu. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

.  .

1 2

Mady gady i owady blee 20:36, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

Są o wiele gorsze odcinki dróg które należy wymienić 😐 05:45, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz